Vánoční šišky rozzáří váš dům a doplní sváteční výzdobu. Jak si je vyrobit?

vánoční šišky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vánoční dekorace ze šišek mohou vypadat opravdu velmi dobře. Pojďte si s námi takovou originální vánoční ozdobu ze šišek vyrobit. Vše záleží na tom, jak pěkné šišky dokážete najít. Šišky můžete posbírat ještě zavřené a pak si je nechat doma v teple pěkně otevřít.

Co bude potřeba?

Až budete vyrábět vánoční šišky, tak budete rozhodně potřebovat pěkně otevřené velké šišky, barvu ve spreji, lepidlo nebo tavnou pistoli a korek. Pokud chcete, aby vánoční šiška mohla třeba plavat v nádobě s vodou, tak použijte korek, jinak můžete použít jakýkoliv jiný materiál jako podstavec.

Šišky se snažte po sesbírání nechat dobře usušit. Jen ideálně usušená šiška totiž dokáže vydržet v teplém interiéru domu pořád ve stejném tvaru a bude na ní mnohem lépe držet i barva.

Výroba vánočních šišek

Vánoční šišky vyrobíte tak, že si je rozprostřete na staré noviny a vyberete si oblíbenou barvu ve spreji, kterou šišky nastříkáte. Můžete koupit i speciální dekorační barvy, ale zrovna u šišek je opravdu jedno, po jakém spreji sáhnete.

Je dobré šišky nastříkat minimálně týden předem, aby měla barva na nich možnost vyvětrat. Jakmile budete mít pěkně připravenou nastříkanou šišku, tak budete muset nastříkat i podstavec.

V našem případě to bude korek, kde si také můžete zvolit libovolnou barvu. Klidně můžete použít zelenou barvu na šišky a hnědou barvu na korek. Tato kombinace působí velmi pěkně a přirozeně.

Teď už stačí šišky a korek jen spojit

Pokud máte obě části nastříkané a zaschnuté, tak už opravdu stačí jen šišku upevnit k podkladu. Nejlepší je k tomu opravdu tavná pistole, kdy kousek lepidla z pistole dáte na podklad a přitisknete tam pak šišku.

Vytvořená dekorace působí velmi dobře a velmi pěkné je ji poskládat na stůl, kdy mezi pár takto vytvořených vánočních šišek nastříkáte ještě kousky větviček z jehličnatého stromu, které také dokážou pěkně provonět domácnost.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz