Jak odradit slimáky. Vyzkoušejte past na slimáky

zbavit slimáků
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Kdo chce odradit slimáků, tak rozhodně musí vědět jak na to. Pokud vám slimák ničí vaší úrodu květin nebo hlávkového salátu, tak je to rozhodně smutný pohled, který nechce zažít žádný zahrádkář. Slimáci mají rádi hlavně vlhké prostředí, které právě kolem zeleniny a květin mají. Správné pojmenování pro slimáka je Plzák španělský.

Dnes se společně podíváme na to, jak odradit slimáky. Představíme vám i pivní past na slimáky.

Jak odradit slimáků?

Nejjednodušeji a nejekologičtěji způsob, jak odradit slimáky, je jejich klasickým sběrem. Slimáky prostě budete každý den sbírat do nádobky a potom je odnesete co nejdál od svého domu. Ideálně si k tomu vyberte neobydlené vzdálené oblasti. Není dobré je hodit třeba k sousedovi na zahradu a zadělat mu na stejný problém.

Pokud nechcete slimáky pracně sbírat, tak můžete do místa jejich výskytu dát například starý namočený koberec, na který ještě naskládáte zbytky zeleniny.

Ráno je jednoduše seberete i se starým kobercem, protože je vlhkost a zelenina přitáhnou. Tento postup opakujte několikrát po sobě až do doby, než slimáky odradíte úplně.

Další možnosti

Pokud chcete slimáky odradit nadobro, tak je můžete pravidelně zasypávat solí. Sůl slimáka rozpustí a budete od nich mít klid.

Výše popsaná metoda je poněkud zdlouhavá, vždy bude rychlejší slimáky posbírat a zasypat solí v nádobě. Potom zbytek už jen vylijete do záhonku.

Pokud chcete svoji zeleninu nebo květy ochránit, tak kolem nich vybudujte cestičku ze štěrku. Ten není pro slimáka moc pohodlným terénem a raději si rozmyslí, jestli k zelenině poleze a raději zvolí jinou cestu.

Pivní past na slimáky

A na závěr jsme si pro vás připravili snadný trik s pivní pastí na slimáky, kterou dokážete jednoduše vyrobit svépomocí. Vezměte si jakýkoliv kelímek z plastu nebo si odřízněte prázdnou PET lahev a naplňte ji do ¾ pivem.

Naplněnou lahev nebo kelímek zakopejte na zahradě tak, aby cca 1 cm vyčuhoval nad povrch země. Vůně piva bude slimáky přitahovat a do kelímku budou padat jeden za druhým.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz