Protikoliková masáž uleví miminkům od bolení bříška. Naučíte se ji rychle

protikoliková masáž
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Téměř každá maminka si zažije nějaké to trápení s bolením bříška u miminka, takže hledá způsob, jak by mohla miminku ulevit, a protikoliková masáž může být jedním ze způsobů. Tato masáž není vůbec složitá a trvá přibližně 10 minut.

Protikoliková masáž je jednoduchá a naučíte se ji velmi rychle

V první řadě musíte miminko na masáž přichystat. Vysvlečte jej a sundejte plenku, aby miminko nic nestahovalo. Potom si nakapejte olej na ruce a rozetřete jej ve svých dlaních.

Olej můžete použít jakýkoliv dětský, ale přece jen bude lepší, když si koupíte speciální olej na masáž bříška. Takový olej koupíte například v lékárně.

Protikoliková masáž začíná tak, že 2 prsty masírujete bříško kolem pupíku ve směru hodinových ručiček. Ve druhém kroku potom použijete obě ruce tak, že masírujete bříško odshora dolů přes pupík, a přitom střídáte pravou a levou ruku.

Po tomto kroku zkuste nožičkami miminka zacvičit, aby protikoliková masáž měla co nejlepší účinek. Přitahujte nohy k bříšku a kolíbejte jimi ze strany na stranu. Často i pomáhá, pokud miminko simuluje nožičkami jízdu na kole.

Jak pokračuje protikoliková masáž?

Po zacvičení nožičkami masírujte bříško palci tak, že dáte oba palce celou jejich délkou vedle sebe k pupíku a masírujete jimi směrem od sebe.

V dalším kroku masáže postupujte tak, že budete opakovat první krok této masáže pravou rukou a po každém tahu přidáte levou ruku, kterou budete masírovat jen horní část bříška nad pupíkem.

Protikoliková masáž pokračuje posléze tak, že střídavě pravou a levou rukou masírujete pouze vrchní část bříška směrem doprava. Poté následuje další krok, kterému se říká I Love You.

Pravou rukou uděláte na pravé straně bříška I směrem dolů. Potom levou rukou uděláte obrácené L, kdy začnete vlevo nahoře na bříšku a jedete ve směru hodinových ručiček doprava dolů.

Následně pravou rukou uděláte obrácené U, kdy začnete vlevo dole a opět po směru hodinových ručiček dojedete do pravé spodní části bříška.

Konec protikolikové masáže a pár tipů na závěr

Na konci masáže opět zacvičíte nožičkami a poté můžete přetočit miminko na bříško. Poloha na bříšku totiž miminkům hodně pomáhá při uvolnění prdíků.

Protikoliková masáž by měla být prováděna ideálně každý den. Pokud má vaše miminko velké problémy, tak ji můžete provádět i víckrát denně, ale nezapomeňte, že si na to miminko musí nejdřív zvyknout, takže to ze začátku moc nepřehánějte.

V mnoha případech je protikoliková masáž prováděna špatně, a to hlavně z toho důvodu, že maminky se bojí trochu přitlačit a miminko spíše jen hladí.

Taková masáž miminkům při kolice opravdu nepomůže, takže se toho nebojte. Nejdůležitější je si ale zapamatovat, že protikoliková masáž musí probíhat vždy ve směru hodinových ručiček.

Zdroj informací: Benu a Maminka

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz