Jak se zbavit blech u psa. Vyzkoušejte osvědčený postup

blechy
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Donesl vám domů pes blechy a vy teď nevíte, jak se blech zbavit? Milovníci pejsků se s tímto problémem většinou již někdy setkali. Existují zaručené postupy, které s blechami zatočí. Pojďme se tedy podívat, jak se zbavit blech u psa a poté v celé domácnosti.

Blechy u psa

Blechy jsou otravní parazité, kteří znepříjemňují život a dokážou psa pořádně potrápit.

Jak poznat blechy u psa?

Že má ve svém kožíšku pes blechy, poznáte i podle toho, že se pes bude často škrábat.

Navíc jsou blechy viditelné i pouhým okem. Jakmile na blechy u psa narazíte, měli byste začít co nejdříve jednat, aby vám nezaneřádily celou domácnost.

Blechy u lidí

Blecha psí sice na člověka moc nejde, ale nemá-li nic lepšího k snědku, tak nepohrdne ani lidskou krví. Její kousnutí je nepříjemné, svědí a pálí.

Jak se zbavit blech u psa?

Nejdříve ze všeho je třeba odstranit blechy z kožichu psa. Existují speciální jemné hřebeny, jež dokážou vyčesat blechy i jejich vajíčka.

Ideální je psa nejprve vykoupat v šamponu proti blechám a pak použít hřeben. Takto je možné se blech účinně zbavit. Aby na něho opětovně nenaskákaly, měl by být pes vybavený třeba antiparazitním obojkem. Lze také použít sprej proti parazitům či spot-on.

Pokud máme již psa odblešeného postupujeme dále k čištění pelechu a domácnosti, což bude popravdě ještě o něco náročnější úkol.

Jak zbavit domácnost blech?

Asi 20 % bleší populace žije v kožichu psa, zbytek najdete v jeho bezprostřední blízkosti – tedy v pelechu či v ostatních částech vaší domácnosti, ve které se pes nejčastěji pohybuje. Je proto nutné ošetřit i je.

Pelech stačí vyprat a domácnost pečlivě vysát s tím, že sáček z vysavače je třeba často měnit, aby z něho blechy nevyskákaly zase ven.

Dále byste měli vysát každou škvírku a spáry a zejména koberce a čalounění nábytku, kde se blechy mohou zdržovat. Bohužel, je to většinou běh na dlouhou trať a bez pravidelného vysávání to nezvládnete.

Pomoci může i speciální firma, která se zabývá deratizací a dezinfekcí pomocí insekticidů, jedná se však o záležitost poměrně drahou, kdy zaplatíte minimálně 1 100 a více korun. Navíc je většinou nutné její zásah zopakovat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz