Že je vychlazená točená limonáda nejlepším osvěžením v parných letních dnech? To je jasné a ne vždy na ni musíte chodit do restaurace. Točenou limonádu si totiž můžete vychutnat celkem jednoduše i doma. Chce to jen trochu toho kutilského umu.
Domácí chladící zařízení
Aby byla vaše limonáda v sudu při načepování pěkně vychlazená, tak budete potřebovat chladící zařízení. To však není zrovna nejlevnější, takže pokud například nechcete doma pravidelně čepovat třeba i pivo, tak se vám to většinou nevyplatí. Proto si chladící zařízení vyrobte svépomocí.
Bude k tomu stačit cca 25 metrů potravinářské hadice, kterou se běžně točí pivo. Potom budete potřebovat nádobu, která se dá uzavřít a do které protáhnete těchto 25 metrů hadice.
Do nádoby následně nalijete studenou vodu a naházíte led. Díky protáčení limonády v hadici se vám bude po cestě chladit.
Jak postupovat dál?
Pokud máte sestrojené chladící zařízení, tak už je jen potřeba sehnat si v prodejně, kde prodávají chladící techniku, nádobu, která se dá z jedné strany připojit na onu zmíněnou potravinářskou hadičku a z druhé strany na podobnou hadici, kterou se do nádoby tlačí výčepní plyn.
Limonáda by se měla tlačit jen výčepním plynem, nikoliv vzduchem. Pokud budete limonádu tlačit vzduchem, tak vám bude v nádobě zvětrávat a nebude už tak dobrá.
Do připravené nádoby pak nalijete normálně limonádu koupenou z obchodu a můžete si užívat čepovanou studenou limonádu.
Na co si dávat pozor?
Pokud budete k nádobě připojovat bombu s výčepním plynem, tak se vždy podívejte, jestli je redukční ventil správně nastavený, aby nedošlo k přetlakování a poškození nádoby nebo samotného výčepního zařízení.
Limonádu se snažte do nádoby vždy nalít co nejrychleji a ideálně až po vrchní hranu nádoby. Teprve potom do nádoby pusťte výčepní plyn. Jde o to, aby v nádobě zůstávalo co nejméně vzduchu, do kterého by mohla limonáda vyprchávat.