Jak opravit kolo u kočárku? Opravte ho už za pár minut

detsky kocarek
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Někdy může prázdné kolo u kočárku opravdu znepříjemnit den, a to zvláště v případě, že máte naplánovaný výlet s kočárkem. A jak opravit kolo u kočárku? Základem je mít s sebou nebo doma sadu na lepení kol, pumpičku a kbelík nebo jinou nádobu s vodou.

První pomoc při výletě

Pokud chcete předejít nepříjemnostem přímo na výletě, tak je ideální s sebou vozit pumpičku na kolo, kterou můžete kolo dofouknout přímo venku.

Většinou díra nebude tak velká a dá se takto dorazit domů, i za cenu toho, že budete muset dofukovat kolo třeba pětkrát.

Jak opravit kolo u kočárku?

Pro pohodlnější lepení je vhodné prázdné kolo kočárku odmontovat. Nejprve budete muset z kola sundat plášť, pod kterým najdete podobně jako u jízdního kola duši.

Duši následně nafouknete pomocí pumpičky a pokud se vám hned nepodaří odhalit místo, ze kterého vzduch uniká, tak si můžete pomoci vodou ve kbelíku.

Kbelík si napustíte vodou tak, aby bylo možné nafouknutou duši ponořit. Jakmile duši ponoříte do vody, tak pomocí bublinek identifikujete místo, kde je duše děravá.

Je dobré si místo poznačit pomocí bílého popisovače, protože při lepení bude duše vyfouknutá, a potom by se mohla dírka těžko hledat.

Zalepit prázdné kolo kočárku je hračka

Pokud máte identifikované místo, které je potřeba zalepit, tak už je to hračka. Vytáhnete si sadu na lepení kol, kde většinou najdete smirkový papír, lepidlo a latu. Pokud chcete mít úplnou jistotu, tak si místo kolem lepené díry můžete odmastit pomocí acetonu.

Smirkovým papírem zdrsněte místo kolem díry, aby se lepidlo mohlo lépe přilepit na duši. Potom naneste lepidlo a přiložte latu, kdy by měla být díra v duši ideálně uprostřed laty, a přitlačte prsty. Takto by mělo lepidlo minimálně 5 minut schnout.

Zalepenou duši si nejdřív zkontrolujte

Jestliže chcete mít jistotu, že lepení proběhlo správně a v pořádku, tak je dobré si zalepenou duši nafouknout pumpičkou a udělat test ve vodě.

Tento test probíhá stejně, jako když se hledá díra v duši. Nafouknutou duši celou ponoříte do vody a sledujete zalepené místo, jestli se kolem něj netvoří bublinky.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz