Jak zatemnit okna v místnosti. Využijte jednoduchý postup

zatemnit okna
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Zatemnit okna můžete několika způsoby. Pokud máte prosklená okna na místě, kde nechcete, aby bylo vidět dovnitř, tak je bude nutné zatemnit. Je ovšem rozdíl, jestli okna zatemníte napořád, jen příležitostně nebo pouze z jedné strany. Pojďme se podívat na možnosti zatemnění oken blíže.

Jak zatemnit okna?

Pokud chcete zatemnit okna napořád tak, aby nikdy nebylo vidět dovnitř ani ven, tak můžete už při objednávání oken nebo dveří požádat o použití výplně pomocí mléčného skla, které je neprůhledné, ale propouští alespoň světlo.

Zatemnit okna můžete také použitím speciálního spreje na okna, který vám i z průhledného skla dokáže udělat sklo matné a neprůhledné.

Další možností je použití zatmavovací fólie, kterou nalepíte na okna nebo dveře. Nejlepší řešení zatemnění oken je však takové, které umožní dívat se ven, ale ne dovnitř.

Zatemnění oken pouze zvenku

Zatemnit okno částečně, tedy tak, aby nebylo vidět skrz okno dovnitř, ale bylo vidět ven, můžete pomocí speciální fólie na okna, která je z jedné strany zrcadlová a z druhé strany průhledná. Tuto fólii, u které je zrcadlová strana lepivá, přilepíte z vnitřní strany oken nebo dveří.

Před lepením fólie však nezapomeňte sklo pořádně umýt a nejlépe i odmastit, aby vám fólie na skle dlouho vydržela. Při lepení fólie na sklo ji lepte postupně a dávejte si pozor na vzduchové bubliny, které se snažte rychle vymáčknout.

Někdy postačí použít obyčejné žaluzie

Pokud chcete okna a dveře využívat klasicky, tak je ideální je přes den nechat průhledné s použitím například záclon. Umožníte tak světlu vstupovat do vašeho domu a nebudete muset tak dlouho svítit.

V tomto případě je dobré si pak na okna pořídit žaluzie, které na noc vždy zatáhnete, aby nebylo vidět dovnitř vašeho domu, když doma rozsvítíte.

Žaluzie se dají nechat vyrobit bez problémů na míru podle jakéhokoliv rozměru. Stačí si poměřit vnitřní část okna, tedy prostor, kde je v okně sklo, a podle toho objednat žaluzie.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz