Jak rychle usnout? Vytvořte si své rituály před spaním

rychle usnout
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud nemůžete rychle a dobře usnout, tak za tím může stát hned několik problémů. Pokud máte za sebou již několik probdělých nocí a přesto se vám pořád nedaří ani zdaleka rychle usnout, tak musíte začít svůj problém řešit. Nemusíte však hned sáhnout po prášcích na spaní.

Proč nemůžete usnout?

Někdy nemůžete rychle usnout z důvodu, že před spaním moc přemýšlíte o svém soukromém nebo pracovním životě. Zkuste myslet jen na pěkné věci a oprostit se od svých problémů, ať už jsou jakékoliv. Před spaním můžete udělat několik úkonů, které vám pomohou usnout.

I nesprávná životospráva vám může bránit v tom rychle usnout. Udělejte si pořádek ve svém životě, jezte zdravě a dodržujte spánkový režim. Každý potřebuje jiný čas k tomu, aby se pořádně vyspal. Zkuste vysledovat požadavky svého těla.

Co dělat před spaním?

Velmi dobře vám k rychlému usínání může pomoci horká koupel, po které se osušíte a ihned ulehnete do peřin.

Pokud nemáte čas na horkou koupel, můžete vyzkoušet vypít opravdu horký bylinkový čaj.

Vymyslete si své vlastní rituály před spaním

Pokud budete mít pravidelný režim a každý den si před spaním například vyčistíte zuby, dáte horkou vanu nebo sprchu, tak si na to vaše tělo navykne a můžete ho tím naučit automatismu, po kterém se vám podaří rychle usnout.

A co nedělat před spaním?

Minimálně dvě hodiny před spaním je dobré nejíst těžká a nezdravá jídla. Stejně tak minimálně dvě hodiny před spaním nepijte kávu, která vám může bránit ve spánku.

Před spaním nekuřte a vypněte všechny přístroje jako je televize nebo mobilní telefon.

Vynechte také alkohol. Ten vám může pomoci maximálně párkrát, ale při pravidelné konzumaci bude spánek spíše oddalovat.

Vyzkoušet můžete i některé přírodní přípravky

Jestliže máte své myšlenky urovnané, máte i nastavený rituál před spaním a nic z toho vám nepomáhá, tak můžete jako poslední možnost místo prášků na spaní zvolit přírodní přípravky, které tělu pomohou usnout.

Mohou to být například přípravky z technického konopí, ze kterých se vaří čaj nebo připravují oleje.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz