Skleněný sprchový kout a údržba. Pomocí osvědčeného postupu ho udržíte snadno průhledný a bez šmouh

dvere sprchoveho koutu
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

V moderním interiéru nesmí chybět zařízená koupelna podle posledních trendů, které velí instalovat skleněný sprchový kout místo dříve obligátní vany. Průhledný sprchový kout vypadá na první pohled velmi esteticky, na druhou stranu může být pro někoho taková údržba skleněného sprchového koutu docela problém. Pojďme se tedy na to blíže podívat.

Průhledný sprchový kout

Aktuálně mezi nejprodávanější sprchové kouty patří ty zcela průhledné a dostatečně prostorné. Čiré sklo a lesklý chrom, ze kterého bývají vyrobené, jsou výbornou kombinací, jež působí čistě, což ke koupelně patří.

Udržet takový kout na sprchování v čistotě nemusí být příliš náročné. Jen se musí vědět, jak na to. Když si osvojíte svůj osvědčený způsob, již u něho zůstanete.

Údržba skleněného sprchového koutu

Následují osvědčené postupy, kterými se můžete při čištění sprchového koutu nechat inspirovat.

Okena, šampon, citron

Protože se jedná o sklo, tak se nabízí pro čištění sprchového koutu použít osvědčenou okenu. Tímto nic nepokazíte, protože je pro skleněné plochy určená. Samozřejmě, že není nutné použít jen okenu, ale každý prostředek na čištění skel.

Někdo místo okeny bere do ruky raději jemný šampon. Dá ho na houbičku, sklo jím umyje a opláchne a pak do sucha vytře stěrkou. Ta je nezbytným vybavením pro očistu skleněných ploch. A využije se také při umývání oken. Oplatí se ji mít doma v zásobě.

Místo okeny či šamponu lze na vyčištění dveří sprchového koutu použít i citronovou šťávu. V mnoha rodinách se praktikuje to, že poslední, kdo se sprchuje, stírá sklo stěrkou.

Voda s jarem a citronem

Mezi osvědčené prostředky na čištění skleněných ploch patří také voda s kapkou jaru (nebo jiného prostředku na mytí nádobí) a octa. Touto směsí se sklo opláchne a do sucha se opět vytře za použití praktické stěrky.

Někteří nedají dopustit na obyčejnou vodu bez dalších přísad. Tou skleněné dveře sprchového koutu omyjí a do sucha přeleští mikrovláknovou utěrkou, případně zbylou vodu setřou stěrkou.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz