Jak prodat auto rychle a zároveň výhodně? Připravte si dokonalý inzerát

prodej auta
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chcete prodat auto rychle a výhodně? Záleží zejména na tom, jak ho budete inzerovat a jak bude auto celkově vypadat. Pokud chcete prodat auto opravdu výhodně, tak se velkým obloukem vyhněte bazarům aut, kde ve většině případů za své auto dostanete zhruba šedesát procent ceny.

Auto je potřeba prvně na prodej připravit

Nejsnadněji prodáte auto, které jednoduše dobře vypadá po všech stránkách. To znamená dát auto do pořádku nejen z estetického, ale i z technického stavu.

Rozhodně se však nesnažte před kupujícím nic zatajit. Ideální je jít rovnou v inzerátu nebo při osobní schůzce s pravdou ven a o každé závadě vozidla kupujícího informovat. Jinak by vám mohl auto obratem chtít vrátit.

Auto je tedy potřeba naleštit a v případě potřeby nalakovat na potřebných místech. Pokud chcete, aby vaše auto opravdu prokouklo, tak je dobré použít jemné brusné pasty, které váš lak naleští tak, že bude vypadat, jako kdyby právě sjel z linky.

Podívejte i na soubor našich článků, které by vám k vyladění auta mohly pomoci:

Jak vyčistit koberce v autě
Jak opravit promáčklý nárazník
Jak odstranit rez z auta

U inzerátů často platí, že vhled prodává. Pokud tedy máte auto pořádně vyčištěné, vyladěné a naleštěné, tak se můžete pustit do jeho nafocení a inzerování.

Inzerát na prodej auta

Jak již bylo v úvodu zmíněno, tak je potřeba auto správně nafotit a připravit si perfektní inzerát. Čím více fotek, tím lépe.

Auto se snažte nafotit z každého pohledu a do inzerátu se snažte vložit co nejvíce informací o autě. Vyhnete se tak neustálému vyvolávání zájemců o dodatečné informace.

V inzerátu nezapomeňte zmínit model auta, rok výroby, nájezd kilometrů, lokalitu odkud jste, kontakt na sebe a případné všechny další informace například o nedávném servisu.

Není vůbec špatné se před vložením vlastního inzerátu na prodej auta inspirovat u ostatních inzerátů. Můžete díky tomu snadno odkoukat, co na konkrétním inzertním portálu funguje, či naopak nefunguje,

Pokud chcete auto prodat bez bazarů, můžete to přímo v inzerátu zmínit, aby nikdo z bazarů nebo překupníků nevolal. Jinak mají tendenci na takové inzeráty volat právě i oni.

Dobré je stát si za cenou vozu

Při prodeji auta narazíte na několik lidí, kteří se budou snažit smlouvat cenu. Pokud jste přesvědčení, že vaše auto má hodnotu 100 tisíc, tak ho za 100 tisíc prodávejte.

Pokud se chcete nepříjemnému smlouvání vyhnout, dejte tuto informaci také do inzerátu. Můžete například zmínit, že cena je pevná.

V dnešní době máte několik možností, kde můžete auto inzerovat, a to i současně. Ideální je však na každém inzertním místě uvádět totožné informace.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz