Přístřešek z palet. Vyrobte si ho levně svépomocí

paletovy pristresek
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chcete postavit přístřešek za pár korun? Máme pro vás nápad a inspiraci na levný přístřešek z palet. Poohlídněte se ve svém okolí, která firma rozdává palety zdarma nebo je vyprodává za pár korun. Vyberte si pěkné palety, které jsou ideálně stejné, a dovezte si je domů.

Přístřešek postavíte na rovném základě

Základem stavby přístřešku je si připravit dobře terén, na kterém bude váš budoucí přístřešek z palet stát. Na co je potřeba si dát pozor?

Paleta by neměla ležet přímo na zemi ve vlhku, ale měla by být na suchém podkladě. Dobře k tomu poslouží například stará dlažba z chodníku. Vyskládejte si několik dlažebních kostek do roviny, na kterých budou palety ležet.

Pokud budete chtít mít dokonalou ochranu palet, tak vyskládejte dlažební kostky po celém obvodu přístřešku. Tady je důležité použít i vodní váhu a dát to celé do roviny.

Začněte stavět přístřešek z palet

Na připraveném základě můžete začít stavět přístřešek z palet. Jediné, na co si musíte dávat opravdu pozor, je správné spojování palet, které budete dělat pomocí desek a vrutů. Je dobré si vzít pár palet navíc, ze kterých použijete desky ke spojování.

Při stavbě přístřešku palety překládejte podobně, jako když se staví zeď z cihel. Jakmile budete mít postavený tvar přístřešku, tak je důležité udělat i kvalitní střechu se sklonem. Na přední část přístřešku proto upevníte desky na jejich užší straně, aby vám vznikl na střeše ideální sklon.

Myslete také na střechu přístřešku

Přes přístřešek potom připevněte desky tak, aby každá deska stála na své nejužší straně. Díky tomu získáte od desky daleko větší pevnost a nebude se prohýbat. Teď už zbývá jen desky zakrýt dobrou krytinou. Můžete se podívat, jestli někdo nenabízí staré plechy ze střechy nebo rovnou koupit plechy rovné, které přístřešek dokonale ochrání před deštěm.

Pokud budete chtít, aby přístřešek z palet vydržel opravdu dlouho, tak budete muset dřevo z palet i dobře ošetřit. K tomu můžete použít lak nebo metodu opalování dřeva. Při opalování však musíte vybírat palety z tvrdého dřeva.

Podívejte v dalším článku i na to, jak vyrobit nábytek z palet.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz