Jak ohřát řízek bez mikrovlnky. V troubě bude křupavý jako čerstvě usmažený

rizky v troube
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Mikrovlnka je sice pro ohřívání pokrmů jednoduchou a rychlou volbou, ale pro ohřívání řízků vhodná není. Naštěstí existuje řešení, které vám umožní ohřát řízek tak, aby byl křupavý a chutný jako čerstvě usmažený. Podíváme se dnes na různé metody, jak ohřát řízek bez mikrovlnky.

Ohřátí řízku v troubě

Jednou z nejlepších možností, jak ohřát řízek bez mikrovlnky, je použít troubu. Trouba vám umožní dosáhnout křupavého povrchu, aniž by řízek ztratil svou vláčnost.

Předehřejte troubu na 180 °C, řízek položte na plech vyložený pečicím papírem. Tímto způsobem zajistíte, že řízek nebude přímo na plechu a nebude se tak připalovat.

Nechte řízek v troubě asi 10 až 15 minut, dokud se povrch nezačne zlatě zbarvovat a bude znovu křupavý. Doba ohřevu může záviset na velikosti a tloušťce řízku, takže sledujte, aby se nepřepekl.

V troubě to jde i na grilu

Kombinovaná trouba, která kombinuje funkci horkovzdušné trouby a grilu, je další skvělou možností pro ohřátí řízku bez mikrovlnky.

Předehřejte kombinovanou troubu na 180 °C s funkcí horkovzdušné trouby a grilu. Řízek položte na mřížku a umístěte ji do kombinované trouby. Použitím mřížky se zabrání přímému kontaktu řízku s plechem a zároveň umožní cirkulaci horkého vzduchu kolem něj.

Nechte řízek v troubě asi 15 minut, dokud se povrch nezačne zlatě zbarvovat a bude znovu křupavý. Sledujte řízek, aby se nepřehřál nebo nepřepaloval.

Ohřátí řízku na pánvi

I když doporučujeme pro dokonalou křupavost řízku použít spíš troubu, tak možností, jak ohřát řízek bez mikrovlnky, je také použití pánve.

Pánev si předehřejte na střední teplotu. Přidejte do pánve malé množství oleje, abyste zabránili přilnutí řízku k povrchu pánve.

Řízek na pánvi ohřívejte 3-4 minuty na každé straně, dokud nebude křupavý a zlatavý. Dávejte pozor, abyste řízek nesmažili moc dlouho, protože by se mohl stát suchým.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz