Jak vyhnat pavouky z domu. Vyžeňte je pomocí čajových sáčků

pavouk v domácnosti
Zdroj: Pixabay
Autor: Martin Straka

Pokud nepatříte zrovna mezi milovníky pavouků v domácnosti a naopak máte rádi čaje, je na čase se o využití čajových sáčků dozvědět více. Sáčky od čaje proto rozhodně nevyhazujte, vyžeňte s jejich pomocí pavouky a jinou nezvanou havěť z vašeho domu.

Pavouci v domácnosti

Nejen v době chladnějších večerů můžete doma narazit na nezvané hosty, jako jsou například pavouci. Ti se s příchodem sychravého počasí rádi ukrývají ve vašich interiérech. Můžete je zahlédnout nejčastěji v koutech, kde si rádi staví svoje bílé pavučinky.

Nejčastěji můžete pavouky doma vidět v období jejich páření, které probíhá většinou v září. Do interiéru se dostávají nejrůznějšími škvírami nebo okny. Pavouci jsou samozřejmě užitečným hmyzem, doma je většinou ale příliš rádi nevidíme.

Nejenom pavouci nás ale mohou doma nemile překvapit. Počítat je třeba i s hlodavci, kteří dokážou náš interiér obrátit doslova naruby.

Jak vyhnat pavouky?

I obyčejný sáček od mátového čaje vám může ve snaze vyhnat pavouky nebo hlodavce přijít vhod. Mátový čaj si uvařte nejlépe do velké konvice, popíjet ho můžete v průběhu celého dne, neboť báječně chutná i studený s plátkem citrónu.

Především ale potom sáčky čaje, které po dovaření a vylouhování vyndáte z konvice, rozvěste do všech koutů vašeho interiéru. Jakmile hlodavci, nebo pavouci ucítí vůni máty, vydají se nejspíš jiným směrem.

Vystrnadit je samozřejmě můžete i s pomocí esenciálního oleje s vůní máty. Postačí nanést deset kapek na místa, kde se pavouci nebo hlodavci nejvíce vyskytují. Máta navíc provoní báječně i váš interiér a pavouci ani hlodavci jí nesnášejí. Kromě máty na pavouky platí i vůně skořice, nebo citrónová šťáva.

Proč ale kupovat esenciální olej, když vylouhovaný sáček od čaje má doma občas skoro každý? Navíc se jedná o čistě přírodní způsob, jak vyhnat pavouky a jiné škůdce. Tak do toho.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz