Jak ohřát bramborovou kaši, aby byla jako čerstvá? Mikrovlnce se vyhněte

bramborová kaše
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Někteří kuchaři nedoporučují bramborovou kaši ohřívat vůbec, protože už prý nikdy nebude chutnat jako čerstvá. Není to pravda. Pravdou ale je, že správně ohřát bramborovou kaši tak, aby byla rovnoměrně prohřátá, není vůbec jednoduché. Pojďte se podívat na správný postup.

Kaši je potřeba prvně dobře uskladnit

Pokud chcete bramborovou kaši správně uchovat a nepřipravit se dál o její dobrou chuť, tak ji nechte vychladnout a dejte do uzavíratelné misky. Pokud nemáte možnost ji uzavřít, tak ji bude stačit překrýt pomocí potravinové folie. Bramborová kaše však musí být dostatečně vychlazená.

Jakmile ji budete mít takto připravenou, tak ji vložte do lednice, kde bez problémů vydrží až tři dny skladování. Během této doby je však dobré bramborovou kaši sníst. Pak už by se mohla začít kazit nebo už by nebyla tak dobrá.

Jak správně ohřát bramborovou kaši?

Při ohřevu bramborové kaše se určitě vyhněte mikrovlnce. V té nikdy nedocílíte, aby se kaše prohřála rovnoměrně a zároveň si zachovala svou čerstvou chuť.

Jakmile se rozhodnete kaši ohřívat, tak ji vytáhněte z lednice a nechte ji ohřát na pokojovou teplotu. Pak ji vložte do menšího hrnce a přidejte k ní trochu smetany. Tu pak pořádně do kaše vmíchejte.

Mezitím si do většího hrnce dejte vodu a přiveďte ji na plotně k varu. Jakmile začne voda vařit, tak do většího hrnce vložte menší hrnec a za stálého míchání kaši ohřívejte.

Díky této metodě ohřívání ve vodní lázni nemůže dojít k připalování kaše a ta pak bude mít dostatek času na dokonalé prohřátí.

Jsou i jiné způsoby uskladnění

Pokud vám bramborová kaše zůstane a budete vědět, že ji nedokážete do tří dnů z chladničky zlikvidovat, tak můžete zvolit jiný způsob uskladnění a to je zamražení.

V mrazničce bramborová kaše bez problémů vydrží až dva měsíce. Pokud se rozhodnete ji použít, tak ji na noc dejte do chladničky pozvolna rozmrznout a až potom můžete použít postup k ohřátí kaše, který byl již zmíněn.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz