Jak odpudit komáry: Zbavte se jich snadno pomocí běžných surovin, které máte doma

jak se zbavit komaru
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Zbavit se komárů může být velice obtížné, zejména pokud si necháte při rozsvíceném světle otevřené okno. V případě, že chcete v noci vyvětrat, tak byste měli mít otevřené okno jen při totální tmě. I světlo z monitorů počítače, televize nebo telefonu může přitahovat komáry.

I když máte v místnosti úplnou tmu, tak ani to stoprocentně nezaručí, že k vám nějaký ten komár nezavítá. Komár totiž nevyhledává jen světlo, ale také teplo, které je ve vnitřních prostorech větší než venku.

Jak se zbavit komárů uvnitř domu nebo bytu?

Nejlepší trik, jak se zbavit komárů, je prevence. Pokud už potřebujete v noci větrat, tak nejúčinnějším prvkem je nainstalovaná síťka přímo v okně, kterou komár neproletí. V dnešní době se dá síťka koupit do téměř každého okna.

Pokud vlastníte typická plastová nebo dřevěná okna, tak si můžete vybrat síťku i s rámečkem, která bude pasovat přímo do vašeho okna a instalace bude velice jednoduchá.

Další možností je pořízení elektrického lapače komárů, který má uprostřed modrou zářivku, která komára přiláká. V případě, že se komár do lapače dostane, tak dostane elektrickou ránu, na základě které se ho spolehlivě zbavíte.

Domácí past na komáry

Pokud nechcete utrácet za elektrické lapače nebo odpuzovače komárů do zásuvky, můžete si pořídit vlastní ekologický lapač komárů. Postačí na to stará plastová láhev, do které si namícháte směs vody, cukru a kvasnic nebo droždí.

Kvasnice a droždí produkují oxid uhličitý, který komáry velice láká. Tímto způsobem se můžete zbavit komárů opravdu za pár korun.

Způsob, jak se zbavit komárů pomocí tohoto triku je jednoduchý. Plastovou láhev rozřežete zhruba ve 2/3 její výšky a do spodní části nalijete cca 3 cm vody. Do vody dáte lžičku cukru a kvasnice nebo droždí. Zbytek lahve vložíte hrdlem směrem dolů do spodní části láhve. Takto se můžete zbavit komárů opravdu rychle a jednoduše.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz