Interaktivní domeček pro děti. Jak jej vyrobit svépomocí

domeček pro děti
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chystáte se vyrobit domeček pro děti? Pokud svému dítěti z obyčejného domečku vyrobíte interaktivní domeček, tak bude štěstím bez sebe. Domeček pro děti vyrobíte z překližky, poté ho snadno proměníte v interaktivní.

Jak vyrobit domeček pro děti?

Pro výrobu domečku tedy použijete překližku, která je lehce tvarovatelná a hlavně má bezpečnou hladkou stranu, o kterou se dítě nezraní. Při spojování překližky do tvaru domečku musíte předně dbát na každý detail, aby se dítě nemohlo zranit o špatně upravenou hranu.

Domeček si můžete vyrobit libovolně velký, jen je potřeba počítat s tím, že se o něj bude dítě stavět a opírat, proto by měl být domeček opravdu pevný, aby nedošlo k jeho poškození hned při prvním kontaktu.

Podívejte také, jak vyrobit dětskou skluzavku s domečkem.

Interaktivní domeček pro děti

Jakmile budete mít domeček pro děti udělaný a pevně spojený, tak do jedné jeho strany můžete vyřezat dvířka, která dáte na panty a uděláte k tomu zavírání.

Dítě bude moci otevírat a zavírat, a to ho jistě na chvilku zabaví. Na další stranu přidělejte vypínač ze starého světla, dotykové světlo nebo třeba látku se zipem.

Ve své podstatě můžete vymyslet opravdu cokoliv, s čím si dítě rádo hraje a můžete mu to přidělat na jeho nový domeček. Domeček se snažte vyrobit tak, aby si do vnitřní části mohlo dítě i vlézt.

Myslete na správnou povrchovou úpravu

Ať už budete vyrábět jakoukoliv hračku pro děti, tak myslete na její správné zapravení a upravení všech detailů. Pokud budete muset použít lak na dřevo, který je rozhodně velmi dobrou ochranou finálního povrchu, tak se snažte sehnat lak přímo na dětské hračky.

Lak na dětské hračky je totiž speciálně upravený a není tak moc aromatický jako jiné běžné laky. Tento lak většinou stačí nanášet ve dvou vrstvách a po nalakování je potřeba ještě jednou projet dlaní každou stranu domečku nebo jiné hračky, jestli někde netrčí náhodou tříska.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz