Indiánský stan pro děti: Vyrobte svým dětem na léto zahradní útočiště

indiánský stan
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chtěli byste vyzkoušet vyrobit indiánský stan pro děti ve tvaru indiánského teepee? Tuto jednoduchou stavbu zvládnete úplně bez problému a dětem tak vytvoříte za pár korun dokonalé zahradní útočiště, kde mohou dokonce přes léto i nocovat.

Pojďte se nyní podívat, jak vyrobit stan pro děti krok za krokem.

Základem je pevná kostra

Jako kostra indiánského stanu se používají co nejrovnější malé klády nebo dlouhé pevné klacky. Pokud nemáte takový přístup ke dřevu, můžete klidně použít i střešní latě.

V případě, že se rozhodnete použít surové dřevo, které není kryto kůrou, tak je dobré použít před stavbou ochrannou impregnaci dřeva.

Ze dřeva nebo kulatiny vytvoříte klasickou kostru na indiánský stan. Tam, kde se budou všechna dřeva spojovat, je potřeba zvolit co nejpevnější spojení. U kulatin k tomu může dobře sloužit kvalitní lano. Pokud se rozhodnete pro stavbu ze střešních latí, tak můžete klidně použít i vruty.

Ve spodní části mezi sebou pomocí dalšího dřeva spojte jednotlivé nohy stanu tvořené z latí nebo kulatin.

Indiánský stan potřebuje kvalitní látku

Aby indiánský stan byl opravdu kvalitní, tak k tomu potřebujete i kvalitní a nejlépe bílou látku. Pokud máte doma stará prostěradla, tak můžete využít právě je. Ideální je udělat jako obal na indiánský stan takový sendvič.

První vrstvu, která bude pohledová z vnitřní strany stanu, uděláte z látky. Další vrstvou by měla být fólie, která bude stan chránit před deštěm, a třetí vrstvou by měla být zase bílá látka.

Volba bílé látky má i praktický důvod, dosáhnete tím nejlepšího klima uvnitř stanu. Při zvolení tmavé látky by se stan na slunci naopak zbytečně vyhříval.

Při aplikaci látky na indiánský stan nezapomínejte jednu stranu nechat volnou pro pohodlné lezení do stanu. Vzniklou díru potom musíte přetáhnout druhou vrstvou látky, kterou připevníte tak, aby se dal stan dobře otevírat i zavírat.

Nezapomínejte ani na kvalitní podlahu

Pokud budete stavět stan pro děti ke hraní, tak musíte vytvořit i ideální podlahu. Skvěle k tomu mohou sloužit palety, které zaříznete přesně na tvar stanu.

Na palety už potom můžete položit třeba staré matrace nebo klasické karimatky do stanu.

Zdroj informací: Napady-navody.cz

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz