Garáž pro autíčka. Vyrobte ji dětem snadno z kartonu či dřeva

garáž pro autíčka
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Taková garáž pro autíčka může vyřešit spoustu problémů s nepořádkem v dětském pokoji. Garáž bude totiž vaše dítě motivovat hrou k pořádku v pokojíčku. A jak vyrobit garáž pro autíčka? Můžete ji vyrobit jednoduše z kartonu, ze dřeva nebo třeba ze staré skříňky.

Garáž pro autíčka z kartonu

Nejlepším materiálem k výrobě garáže pro autíčka je karton, protože toho je všude dostatek a navíc se doma bude dobře opracovávat.

I ze staré větší krabice můžete vytvořit garážové stání pro dětská autíčka. Pokud budete vyrábět garáž na malá dětská autíčka, tak výborně poslouží i role od toaletního papíru.

Jak vyrobit garáž pro autíčka?

Větší krabici otočte na výšku a otvorem krabice k sobě.

Od spodního patra budete pomocí lepidla přilepovat role od toaletního papíru, které budete vrstvit až do horního okraje krabice. Díky tomu vznikne originální garáž, kde se do každé role vleze jedno autíčko.

Nepěknou stranu krabice můžete natřít vodovými barvami nebo ji polepit pomocí barevného lepícího papíru.

I ze dřeva můžete mít pěknou garáž pro autíčka

Pokud má vaše dítě větší autíčka nebo každé jinak veliké, tak potom bude ideální použít tvrdší materiál než karton. Ze dřeva si vyrobíte obal garáže dle požadovaného tvaru.

Do obalu garáže potom budete lepit poličky nebo dřevěné kóje na velikost autíček vašeho dítěte.

Snažte se co nejvíce napodobit skutečnou garáž, která bude mít vždy čelní stranu volnou pro umístění autíček. Čím hezčí obal garáže vyrobíte, tak tím větší motivaci bude mít vaše dítě po sobě autíčka uklízet.

Použít můžete také starou poličku nebo skříňku

Pro výrobu garáže na dětská autíčka můžete použít v podstatě jakýkoliv materiál nebo kus nábytku. Vždy jde o to, aby mělo každé autíčko svoje místo.

Starou poličku nebo skříňku tak bude stačit například pomocí sololitu rozdělit na jednotlivé kóje, které budou připraveny pro zaparkování dětských autíček

Pokud se rozhodnete garáž připevnit na zeď, tak by měla být vždy ve výšce, kam dítě je schopno samo dosáhnout.

Zdroj informací: Napady-navody.cz, autorský článek

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz