Domácí ořechovka z vodky. Jak ji doma připravit a správně vyluhovat

domaci orechovka
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Domácí ořechovka může být během chladnějších večerů dobrým pitím nejen pro vás, ale také pro vaši návštěvu. Pokud si chcete připravit výbornou domácí ořechovku na nějakou významnou událost nebo období, tak počítejte s přípravou 6 týdnu předem, během kterých se musí domácí ořechovka pořádně vyluhovat.

Domácí ořechovka z nezralých vlašských ořechů

Na domácí  ořechovku budete potřebovat 25 ks hřebíčku, 400 g medu, 1 badyán, 4 kuličky nové koření, 2 celé skořice, 30 ks nezralých vlašských ořechů, 2 citrony, 1 pomeranč a 2 l vodky.

Pokud si chcete připravovat domácí ořechovku v průběhu roku, tak budete pořád potřebovat nezralé vlašské ořechy, které si můžete natrhat se stromu a ve vakuovaném sáčku zamrazit. Potom je budete používat přímo z mrazničky zmrzlé, nikdy je nenechávejte před použitím rozmrznout.

Jak udělat ořechovku?

Domácí ořechovka se většinou dává do velké zavařovací sklenice. Připravte si tedy ideálně čtyřlitrovou zavařovací sklenici i s víčkem. Do této sklenice naskládejte nezralé vlašské ořechy a přidejte všechny ostatní suroviny, tedy kromě vodky a medu.

Po naskládání všech suchých surovin do sklenice je zalijte pomocí 2 litrů vodky a teprve potom přidejte med, který přidávejte velmi pomalu, aby měl med vždy čas doputovat na nižší místo ve sklenici.

Po zalití a přidání všech surovin musíte sklenici pořádně uzavřít. Pomocí mikrotenového sáčku překryjte vrch sklenice, který potom uzavřete víkem.

Ořechovka nemusí být schovaná v lednici

Jelikož máte v domácí ořechovce dostatečné množství alkoholu, tak rozhodně nemusí stát v lednici. Naopak ji můžete postavit třeba i na okenní parapet, kam bude přes den svítit slunce.

Každý týden s ořechovkou mírně zatřepte, aby došlo k promíchání a dostatečnému rozložení všech surovin po sklenici.

Čím teplejší místo pro sklenici s ořechovkou vyberete, tak tím dříve bude ořechovka hotová. Jakmile bude hotová, můžete ji přelít i do menších sklenic podle potřeby.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz