Dětský kočárek. Podle jakých kritérií byste ho měli vybírat

dětský kočárek
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Narození dítěte patří k radostným okamžikům v životě partnerů. K základní výbavě každého miminka poté patří dětský kočárek. Jak vybrat dětský kočárek, aby dobře sloužil? Pojďme si představit důležitá kritéria při výběru kočárku.

Výběr kočárku podle parametrů

Už když se miminko narodí, bude dětský kočárek potřebovat, protože s ním budete absolvovat nezbytné každodenní procházky na čerstvém vzduchu, které prospívají jeho imunitnímu systému.

S kočárkem pak strávíte další minimálně tři roky, než bude dítě umět dobře chodit natolik, že už ho nebude potřebovat. A některé děti jsou pohodlnější a kočárek vyžadují i ve vyšším věku.

Praktické dvojkombinace a trojkombinace

Při výběru kočárku si musíte uvědomit, co od něho budete očekávat. Nejedná se o malou investici, je proto třeba vše dobře rozmyslet.

Na výběr máte hluboký kočárek pro kojence, sportovní kočárek pro batolata a také kombinované kočárky – nejčastěji jako trojkombinace nebo dvojkombinace.

V tomto případě byste vedle líbivé korbičky pro novorozence měli hledět na to, jak vám bude vyhovovat sportovní kočárek, který se využívá delší dobu.

Tři nebo čtyři kola?

Když si kočárek budete vybírat, je nutné uvážit, jak moc od něho budete vyžadovat, aby byl skladný, a vy ho mohli pohodlně přepravovat v automobile. A jestli chcete raději nafukovací kola nebo plastová neboli bantamová.

Počítejte s tím, že nafukovací kola vám mohu prasknout, takže ta plastová se jeví jako praktičtější. K výběru jsou také kočárky se 3 nebo se 4 koly, kde platí, že trojkolka není tolik stabilní jako čtyřkolka. Zase je ale ocení sportovněji založení rodiče, kteří rádi vyrážejí na výlety do hor.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz