Cizí jazyk a pohádka v jednom. Pro děti dobrá volba

cizí jazyk
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Cizí jazyk je dnes bohužel potřeba. Jak ale spojit příjemné s užitečným, to je otázka, kterou si kladou mnozí z nás. Dnes to bude v tomto směru víceméně jednoduché. Půjde tak trochu o angličtinu a pohádky zároveň. Anglicky sice u nás umí mnoho lidí, nicméně existují i jedinci, kterým to moc nejde, někdy dokonce vůbec. Je dobré začít už v dětském věku s jazyky. Dříve to nebylo vůbec možné, ale už pár let se to děje. Ovšem nedá se spoléhat v tomto směru jen na povinnou školní docházku. Ale jak do sebe, potažmo dítěte tzv. natlouct aspoň trochu toho cizího jazyka? Odpověď je vcelku jednoduchá – dvojjazyčná kniha.

Cizí jazyk se dobře učí s pohádkou

Cizí jazyk, když se chce člověk naučit a spojit tak příjemné s užitečným, na to je nejlepší dvojjazyčná kniha.  A pokud se jedná o děti, tak by to měla být pohádka, bylo by to tak bezesporu lepší. Jednou z takových knih je O prasátku Lojzíkovi, konkrétně první díl.

Cizí jazyk je sice pořád učení, ale už předem je jasné, že tato pohádka bude děti bavit. Pozor – i když je psaná dvěma jazyky, tak s tím nebude problém, aby děti porozuměly. Jednak je to klasicky česky a hned vzápětí přeloženo do angličtiny. Na každé straně je český odstavec a hned pod ním je to přeloženo.

Příběh i učivo

Cizí jazyk, v tomto případě tedy angličtina,skrývá i podtón právě v podobě pohádky. Děti milují pohádky a tak se spojí příjemné s užitečným. A co tedy vlastně jde? Lojzík je malé milé prasátko, které chodí do školy, ale má také čtyři sourozence. Na tom by nebylo nic divného, ale Lojzík má trápení.

Cizí jazyk v této knize má i tu výhodu, že veškerý děj děti pochopí v angličtině, když je okamžitě přeložený.  Ale zpět k příběhu. Není totiž jaksi obyčejné prasátko, ale má jednu zvláštnost – velký nos. Rodiče to věděli, ale neřešili to. Lojzíka měli rádi stejně jako ostatní děti. Ovšem Lojzík se jednoho dne rozhodl, že sem nepatří a najde pravou rodinu.

Není to na dlouhé lokty

Cizí jazyk a jeho učení může být pro někoho dlouhý proces. Tato knížka je kratší, má jenom 56 stran, ale to neznamená, že by se děti nenaučily něco anglicky, to právě naopak. Přestože je to pohádka, tak se děti mohou naučit výrazy, které řekněme zvládají už pokročilejší.

Cizí jazyk si děti zamilují i díky hezkým obrázkům. Tak snad se všem bude dařit zvládnout angličtinu i pomocí této pohádky, která bude děti jistě bavit. Snad tyto rady, jak zvládnout cizí jazyk trochu pomohou.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz