Alobal má mnoho praktických a užitečných využití v domácnosti

jak vyuzit alobal
Zdroj: Pixabay
Autor: Petr Karásek

Alobal bychom našli snad v každé kuchyni. Je skvělým pomocníkem při pečení nebo balení potravin. Rozhodně tu však možnosti využití alobalu nekončí, obyčejný alobal toho dokáže víc, než byste si možná mysleli.

Stříbrné šperky a nádobí budou opět jako nové

Alobal je skvělým pomocníkem při péči o stříbrné šperky či nádobí. Misku vyložte alobalem a nalijte do něj 50 ml teplé vody. Přidejte lžičku soli a stříbrné předměty ponechte v tomto roztoku na noc.

alobal stribro
alobal a stříbro

Abyste zvýšili skvělý účinek, přidejte do vody ještě několik kousků alobalu. Ráno budou vaše šperky a nádobí zářit jako nové.

Pomůže při sušení

Každý, kdo používá při sušení prádla sušičku, určitě zná problém se statickou elektřinou, která se drží ve vláknech vysušeného prádla.

Abyste tomuto problému předešli, vhoďte do sušičky kus zmačkaného alobalu spolu s prádlem, které chcete vysušit. Je to skvělý a ekologický způsob, jak se problému se statickou elektřinou zbavit rychle a jednoduše.

Máte pochromované spotřebiče?

V tom případě určitě řešíte i způsob, jak se o tyto části spotřebičů správně postarat. Nepotřebujete na to drahé čistící prostředky z obchodu, ale jen obyčejný alobal.

S kouskem alobalu vyleštěte snadno pochromované části spotřebičů nebo baterie. Alobal vrátí lesk a dokonce se popere i s rzí.

Pomůže při žehlení

Díky alobalu můžete prádlo vyžehlit dvakrát rychleji. Ptáte se jak? Stačí, když pod potah žehlícího prkna vložíte alobal.

alobal pod zehlicku
alobal pod žehličku

Při žehlení se alobal pod látkou zahřeje a oblečení se vyrovná i z druhé strany. Namísto žehlení z obou stran tak stačí projít žehličkou po oblečení jen z jedné strany.

Místo nálevky

Pokud potřebujete nalít tekutinu do nádoby s úzkým hrdlem a nemáte po ruce trychtýř, sáhněte po alobalu. List alobalu několikrát přeložte a následně z něj vyformujte kornoutek, přes který pohodlně nalijte tekutinu tam, kam potřebujete.

Pomůže ušetřit za teplo

Pomůže ušetřit a udržet teplo tam, kde má být – ve vašem bytě. Pokud máte v bytě radiátor, musíte počítat s tím, že stejně jako vyhřívá váš byt, ohřívá i stěnu za sebou a teplo vám tak zbytečně uniká tam, kde ho vůbec není třeba.

Abyste tomuto zabránili, potřebujete jen alobal a lepenku. Připevníte silnější vrstvu alobalu na lepenku lesklou stranou ven. Vložte za radiátor a teplo, které by jinak zbytečně ohřívalo stěnu se odrazí a vrátí zpět do prostoru vašeho bytu.

Naostří nůžky

Alobal vám pomůže i rychle a jednoduše naostřit nůžky. Stačí, když ho přeložíte na několik vrstev a začnete stříhat. Stačí sedmkrát až pětkrát zastřihnout a nůžky budou opět ostré.

ostre nuzky alobal
ostré nůžky a alobal

Nábytek přemístíte s lehkostí

Pokud potřebujete přesunout větší kusy nábytku, můžete je jednoduše klouzat po hladké podlaze pomocí alobalu.

Podložte pod nohy nábytku alobal matnou stranou dolů – ta je ve skutečnosti kluzčí jak lesklá strana. Nábytek pak jednoduše přemístíte tam, kam potřebujete.

Nemáte po ruce drátěnku?

Potřebujete vydrhnout připálený hrnec nebo pánev a nemáte po ruce drátěnku? Pomůže vám alobal. Jednoduše ho zmačkejte a vydrhněte s ním připálená místa.

Pomůže vyčistit krb

Chcete krb udržet čistý bez zdlouhavého čištění, během kterého se popel dostane do celého bytu? Použijte i v tomto případě alobal.

Hrubší vrstvu alobalu přeložte na spodní část krbu pod dřevěný rošt a když druhý den budete potřebovat krb vyčistit, alobal spolu s vychladlým popelem jednoduše srolujte a vyhoďte.

Upevní uvolněné baterie

Stačí, aby vám dálkový ovladač několikrát spadl na zem a může se snadno stát, že baterie již nebude pevně držet na svém místě. Vyřešíte to s alobalem.

Vyskládejte z něj malou podložku a vložte ji mezi baterii a pružinku. Protože je alobal vodivý, funkčnost baterie nijak neovlivní.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz