Alobal a jeho využití. V domácnosti, na zahradě, k broušení nožů či na banány

vyuziti alobalu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jak využít alobal v kuchyni víme asi všichni. Každý ho máme doma schovaný a čas od času ho použijeme na vaření nebo do něj zabalíme svačinu. Málokdo však ví, že alobal má i spoustu dalšího využití v domácnosti nebo na zahradě. Pojďme se nyní na další využití alobalu blíže podívat.

Využití alobalu

Využít alobal můžete tedy nejen v domácnosti, ale i na zahradě, kde ho můžete využít ke zbavení se hmyzu kolem rostlin. Některý hmyz rostlinám nevadí, ale jiný může být otravný nebo rostlinám přímo škodit. Pokud kolem rostliny do půdy přimícháte kousky alobalu, tak ten by měl hmyz spolehlivě odpudit.

Alobal můžete použít i na vystlání květináčů pro rostliny. Díky alobalu budou mít rostliny více tepla a bude se jim lépe dařit. Důležité však je alobal na několika místech propíchnout, aby nezadržoval vodu. Přebytečná voda by mohla způsobit uhnívání kořínků rostlin.

Broušení nožů a nůžek

Využít alobal můžete i na nabroušení nože. Pokud nemůžete najít svůj brousek a potřebujete rychle nabrousit svůj oblíbený nůž, tak postačí alobal zmuchlat do kuličky. O kuličku zmuchlaného alobalu potom nůž jednoduše nabrousíte.

Stejně tak můžete využít alobal k nabroušení nůžek. Alobal několikrát přehnete tak, aby měl na sobě minimálně 8 vrstev. Nůžkami potom alobal několikrát přestřihnete, a tím svoje nůžky dokonale nabrousíte.

Alobal využijete i jinak

Pokud máte rádi banány, ale štve vás, že po zakoupení vždy rychle začnou černat, tak s tím vám může alobal také pomoci. Po zakoupení a přinesení banánů domů alobalem zamotejte utržené místo banánů do alobalu. Výrazně tím prodloužíte jejich životnost.

Další možností využití alobalu je zatemnění oken nebo skleníku. Alobal velmi dobře odráží sluneční paprsky, takže můžete dokonale zatemnit místnost nebo skleník na místě, kde potřebujete. Pokud si například chcete udělat pokoj pro hraní počítačových her, tak postačí skleněné výplně oken z vnitřní stravy vylepit alobalem. Tím si uděláte dokonale temnou místnost.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz