V dnešním uspěchaném světě se myčka nádobí stala neodmyslitelnou součástí téměř každé domácnosti. Myčka však nešetří jen čas, ale i peníze za energie a vodu. Pokud vaše myčka nepracuje správně a nechává špinavé nádobí, tak s tím musíte rozhodně něco udělat.
Špinavé nádobí z myčky – jak na to?
Stává se, že vám v myčce zůstane špinavé nádobí? Myčka potřebuje pravidelnou údržbu stejně jako jiné stroje v domácnosti. Pokud se tak neděje, není neobvyklé vytáhnout špinavé nádobí z myčky i po dokončení programu.
Kuchyňská myčka potřebuje čas od času doplnit leštidlo nebo sůl. To jsou však věci, o které si sama řekne. Myčka potřebuje také pravidelnou kontrolu čistoty spodního sítka, které zachytává zbytky jídla.
Zbytky jídla mohou v myčce nepříjemně zapáchat, ale mohou také právě za to, že myčka bude mýt nádobí špatně.
Pokud máte dokonale čisté sítko od odpadu myčky a přesto vaše myčka zapáchá, tak zkontrolujte ještě těsnící gumu, která je u dvířek myčky. V té se totiž může zachytávat také spousta nečistot, které mohou časem začít zapáchat.
Čištění myčky octem – návod
Pokud nechcete používat drahé čističe do myčky, které mají na starost zbavit vodní trysky vodního kamene, tak můžete použít i ocet.
Čištění myčky octem je jednoduchým způsobem čistění. Nezaručuje však rozpuštění větších kusů nečistot tak, jako čističe kupované, proto je lepší čistit myčku octem častěji. Skvěle však funguje proti zápachu.
Pro vyčištění myčky octem musíte z myčky vyklidit všechno nádobí a na dno myčky nalít litr octu. Pokud je vaše myčka nádobí méně znečištěná, tak postačí i méně. Potom už stačí jen zapnout cyklus s nejvyšší teplotou.
Nádobí nemusíte před vložením oplachovat
Spousta uživatelů má strach, že by jim myčka talíř, který je kompletně od omáčky, neumyla. Oplachovat nádobí před vložením do myčky nemusíte, stačí ho jen zbavit hrubých nečistot.
Využívejte naplno pořadač nádobí v myčce, nemusíte mezi talíři dělat žádnou mezeru. Sklenice mají v myčkách také své speciální držáky stejně jako příbory.