Zhubnout můžete kdykoliv a více způsoby, takže kudy na to?

zhubnout
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Zhubnout – to chtějí všichni. Je to fenomén dnešní doby. Ovšem bohužel se lidé, kteří chtějí zhubnout dopouštějí chyb, které jsou spojeny i s psychikou. Tak například, když se sedí před televizí, tak se automaticky jí. Prostě se koukáte a u toho něco pojídáte. K tomu je vlastně jediná rada. Jděte někam, kde není televize, případně ji vypněte a jezte prostě bez ní a všeobecně bez rozptylování. Tělo si samo řekne, kdy má dost. Hlavně ženy mají takovou v uvozovkách úchylku, že se váží a měří. Nemůžou za to, je to prostě psychika. Někdy se stane, že je to demotivující.

Zhubnout se dá i bez vážení a měření

Zhubnout je sen mnoha lidí. Dejme tomu, že se zvážíte a změříte na začátku a pak až na úplném konci procesu. Samy uvidíte, že to bude příjemné překvapení a navíc to dodá o moc víc pozitivní energie. Když se však hladoví, tak si tělo řekne, že jde o krizový stav. Všechno, co se sní, se tzv. uloží na horší časy.

Zhubnout, to je pro někoho věda, ale když to někdo chce, neznamená to, že se musí vzdát svých oblíbených jídel. Naopak. Zkuste si najít Vaše jídla, která tak milujete, ale ve zdravější formě, tím pádem se jich nemusíte vzdát. Jezte dále pravidelně, ale menší porce.

Ano, ale jen, když si vaříte sami

Zhubnout se dá snadno, když si budete sami vařit. Domácí strava je to nejlepší, co může být. Bohužel mnoho lidí, hlavně ve městech už jsou zvyklí chodit po restauracích a nikdo nechce doma vařit. Je ale zajímavé, že tolik lidí sleduje v televizi pořady o vaření. Koho však vaření nebaví, či to neumí, tak se dá zkusit i něco jiného.

Zhubnout se dá zkusit i způsobem kombinaci donášky jídla s předchozím krokem, čili zdravější formu jídla. Kromě toho je tu ještě další věc. Po schodech jak jinak než pěšky. I to je forma hubnutí. Dokonce i pokud bydlíte hodně vysoko. Kdo to však nezvládne, tak nemusí.

Sport je také řešení

Zhubnout díky posilovně, to je pro někoho alfa omega. Avšak každý posilovnu nemusí. Nevadí. Stačí dělat sport, který vás baví. Možností je opravdu hodně. Klidně by to mohla být v uvozovkách jen pěší turistika. Čas, který strávíte v přírodě – to je náboj na mnoho dalších dní.

Zhubnout pomocí sportu preferuje mnoho lidí, ale jestli jste však člověk, který nemusí moc sport, tak aspoň dvakrát za týden jděte pěšky, i tím něco uděláte pro své zdraví. Jak je vidět, zhubnout se dá všemi možnými způsoby.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz