Domácí burger nebo tortilla? Recepty na jídla z rychlého občerstvení

Rychlého občerstvení
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Máte rádi jídlo z rychlého občerstvení? Chtějí se děti stravovat jen v takovém občerstvení? Překvapte je! Jídlo jako z rychlého občerstvení si můžete připravit i doma.

Pro milovníky hamburgerů z rychlého občerstvení

Lámete si hlavu, proč jsou hamburgery z rychlého občerstvení tak dobré? Vyzkoušejte si doma připravit vlastní chutný hamburger. Stačí si sehnat dobré maso k pomletí. Můžete si umlít maso z čistého hovězího nebo vyzkoušet mix hovězího a vepřového masa.

Pokud máte nachystané pomleté maso, přidejte jen vajíčko, sůl a pepř. Z připraveného masa si nadělejte bochánky, které velikostně odpovídají bulce, do které budete maso dávat. Maso můžete připravit na grilu, na pánvi nebo v troubě.

Pokud máte maso hotové, tak vložte do rozkrojené bulky list salátu. Na salát položíte maso, které přelijete tatarskou omáčkou nebo kečupem. Dále položíme plátek cibule a rajčete. Uvidíte, že takto připravený domácí hamburger bude chutnat všem členům domácnosti.

Máte rádi tortilly z rychlého občerstvení?

Pokud rádi chodíte na tortilly do rychlého občerstvení, které jsou plné šťavnatého masa a zeleniny, tak proč si je nevyzkoušet doma? Balení tortill sežnete v každém větším obchoďáku. Do tortill můžete dávat zeleninu podle vlastních chutí. Základní složení je rajče, cibule, salát, dresing a maso.

Tortilla snese všechny druhy masa. Můžete si připravit lahodné tortilly s kuřecím, hovězím nebo vepřovým masem. V rychlém občerstvení se nejvíce setkáváme s variantou tortill plněných kuřecím masem.

Postup je velice jednoduchý. Ať už jakékoliv maso si ochutíte podle potřeby, a připravíte v troubě, na grilu nebo na pánvičce. Když máte maso hotové, tortillu vytáhnete z balení na talíř a pokropíte vodou. Takto pokropenou tortillu necháte chvilku ohřát na největší výkon v mikrovlnné troubě. Po ohřátí na ni začnete postupně pokládat nachystané suroviny. Jakmile budete mít vše krásně rozprostřeno, tak tortillu zabalíte podobně jako malé dítě do zavinovačky.

Je jídlo připravené doma zdravější?

Pokud si zvládnete tyto dobroty připravit doma, tak určitě vždy zvolíte čerstvé suroviny. Pro zahrádkáře je zde využití vlastních plodin, které jsou 100% čerstvé.

Věřte nebo ne, ale z takto připravených dobrot budete mít mnohem větší radost, než když si zajdete s rodinou do rychlého občerstvení.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz