Vyzkoušejte si doma vyrobit létajícího draka. Děti to ocení

letajici drak
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Létajícího draka ocení děti, které jsou hravé. S blížícím se podzimem můžete tento návod uplatnit velice rychle a do výroby létajícího draka se pustit ještě dnes. Připravte jej pro děti jako překvapení nebo ho vyrábějte rovnou společně.

Jejich radost jistě bude mnohem větší, když jim dáte tu možnost draka vyrábět dohromady s vámi nebo je necháte ho alespoň pomalovat. Dítě se díky tomu může naučit základní manuální práce s lepidlem a drobným nářadím.

Jak vyrobit létajícího draka?

K výrobě dětského draka budete potřebovat lehké dřevěné laťky, hedvábný papír, krepový papír, provázek, nůžky, lepidlo a fixy nebo pastelky. Jako první se musíte rozmyslet, jak velkého draka budete vyrábět.

Po upřesnění všech rozměrů si vytvořte kostru celého draka. Možností, jak postupovat, je hned několik, tak se pojďme podívat na ten nejjednodušší. Nejprve si vyrobíte kříž, který bude mít vodorovnou tyč poloviční délky té svislé.

Jak postupovat dál s již vyrobeným křížem?

Na vyrobený kříž doplníte obvodové tyče, na které budete později přilepovat kraje papíru. Pokud máte celou kostru hotovou, tak si ji položíte na papír. Kostru si kompletně obtáhnete fixou a odděláte.

U každé čáry si připočítáte další centimetr až dva, které potom použijete k přeložení přes kostru, aby papír na kostře dobře držel. Vystřihnete si papírové tělo draka a s přeložením nalepíte na kostru.

Drak je skoro hotový, ale co dál?

Drakovi musíte vytvořit ocas kvůli jeho stabilitě. Pokud bude ocas moc krátký, bude se drak ve větru nepřirozeně točit. Ocas draka vytvoříte pomocí provázku, na který po cca 10 centimetrech přilepíte proužek krepového papíru.

Už zbývá jen upevnění vodícího provázku, který může být libovolně dlouhý. Čím delší provázek na draka si zvolíte, tak tím silnější by měl být kvůli přetrhnutí. Ustřihnete si 4 provázky a na každý konec původního kříže přivážete jeden konec.

Provázky potom musíte centralizovat doprostřed kříže. Na tento prostředek už jen navážete vodící provázek, za který budete celého draka ze země ovládat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz