Jak dům zbavit pavouků? Vyzkoušejte přírodní metody

zbavit pavouků
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud zrovna nejste milovníky těchto osminohých stvoření, tak je asi budete chtít z domu vypudit. Při dodržení základních rad se dokážete zbavit pavouků snadno i vy. Nemusíte k tomu kupovat ani žádné drahé přípravky.

Jak se zbavit pavouků v domě či bytě?

Zbavit pavouků se můžete například pomocí citrusů nebo vinného octa. Správným rozmístěním citrusových plodů nebo vinného octa v misce na místech, kde se pavouci nejčastěji vyskytují, se jednoduše zbavíte pavouků v bytě či domě.

Vhodným místem mohou být například okna, která nejsou řádně utěsněná, protože pavouk si dokáže najít i tu nejmenší skulinku.

Pokud tedy rozmístíte misky s pomeranči nebo citrony na parapety vašich oken, tak se můžete zbavit pavouků v celé domácnosti. To stejné platí i u rozmístění misek s nalitým vinným octem, který pavoukům také zrovna moc nevoní.

Existují i další způsoby

Pavouci obecně milují prach. Pokud se tedy chcete zbavit pavouků, tak se jako první zbavte prachu v interiéru. Pavouci vyhledávají rádi prašná místa, kde si mohou tvořit jednoduše pavučiny. Stejně tak mají rádi temná místa, kde je hodně věcí.

Vyvarujte se také skladování dřeva do krbu dlouho na jednom místě. Pokud máte možnost, tak si raději pořiďte košík, kde si vždy doneste dřevo na večer. Právě dlouhodobě uskladněné dřevo nabízí spoustu míst a zákoutí, kde se může pavouk schovávat.

Nejlepší je si pavouky vůbec nepouštět domů

Pokud se vám podaří si dokonale utěsnit okna a všechny možné prostupy do domu, tak tím zamezíte vstupu pavouků do vašeho interiéru a následnému problému.

Jestliže budete používat na pavouky v domě vysavač, tak dávejte pozor před jejich následným úprkem. Vysavač pavouky nasaje do nádoby nebo sáčku. To ale neznamená, že máte klid. Oni totiž mohou snadno z vysavače zase vylézt.

Takže pokud nemáte vysavač s možností uzavření nasávacího otvoru, tak raději po vysátí pavouků vysavač rovnou vyčistěte. To znamená, že ho zbavíte veškerého vysátého odpadu.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz