Výměna kuchyňské desky: Vyměňte ji svépomocí za minimální cenu

kuchynska deska
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Netušíte, jak vyměnit kuchyňskou desku? Potom si přečtěte tento jednoduchý návod, pomocí kterého zvládnete výměnu kuchyňské desky svépomocí se základním vybavením a zároveň ušetříte peníze za drahého řemeslníka.

Pro výměnu kuchyňské desky může existovat hned několik důvodů, a to je například mechanické poškození desky, rozmočení a následné pokroucení kuchyňské desky nebo tvořící se plíseň.

Výměna kuchyňské desky svépomocí

Aby výměna kuchyňské desky nebyla příliš velkým problémem, tak hodně záleží na tom, jak dobře se vám podaří odmontovat starou desku. Ve většině případů jsou kuchyňské desky přišroubované ze spodní strany ke korpusu kuchyně.

Všechny tyto šrouby musíte najít a povolit. Následně bude potřeba odmontovat vodovodní baterii a odstranit lištu, která vyplňuje prostor mezi kuchyňskou deskou a zdí za deskou.

Po odstranění lišty a odmontování všech šroubů by měla jít deska bez problémů nadzvednout. K nadzvednutí kuchyňské desky je potřeba někdy více lidí podle její délky.

Jak vyměnit kuchyňskou desku?

Při odmontovávání staré kuchyňské desky si všímejte, jakým způsobem je uchycena. Stejně tak potom můžete uchytit i vaši novou pracovní desku.

Výměna kuchyňské desky zahrnuje její správné zaměření a koupení nové desky v hobby marketu, kde se většinou prodávají nejdelší ve 4 metrech.

Pokud je vaše kuchyňská deska delší, tak se ve většině obchodů nabízí možnost přířezu. Pokud tedy budete potřebovat například 560 cm, tak si řeknete o další dva metry a pracovní desku si zakrátíte přímo na místě.

Kuchyňskou desku uchyťte stejně jako tu starou

Na všech místech, kde byla uchycena stará pracovní deska, uchyťte i tu novou. Dále budete muset pomocí přímočaré pily vyřezat prostor k usazení dřezu a přimontování vodovodní baterie.

Po usazení kuchyňské pracovní desky nalepte mezi desku a zeď lištu a místa, kde by případně lišta nedoléhala, zatáhněte pomocí transparentního nebo barevného silikonu. Při lepení silikonem se snažte vyplnit všechny mezery, kde by v budoucnu mohla zatékat voda.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz