Plněné kuřecí řízky s nivou a ananasem: Vyzkoušejte tuto rychlovku

plněné kuřecí řízky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Recept na kuřecí řízky plněné nivou může být doplněk do vašeho jídelníčku, který může zachutnat celé rodině. Pokud stále hledáte inspiraci a nevíte, co zrovna vařit, tak můžete vyzkoušet právě zajímavou kombinaci kuřecího masa s nivou a ananasem.

Pokud nejste milovníky tohoto sýru, tak ho můžete jednoduše nahradit například eidamem nebo jiným sýrem, který rádi používáte v kuchyni.

Plněné kuřecí řízky s nivou a ananasem připravujte vždy čerstvé

Připravit plněné kuřecí řízky nivou a ananasem je dobré vždy jako čerstvé, toto jídlo není vhodné ohřívat. Ideální je ho servírovat z pánvičky rovnou na talíř. Pokud si chcete připravit jídlo na dva dny, tak si můžete plněné řízky nivou a ananasem předpřipravit a smažit potom až další den.

Snažte se do tohoto jídla vybírat ananas, který je sladký a měkký. Ananas je dobré naporcovat těsně před přípravou pokrmu, aby byl co nejčerstvější.

Připravit si plněné kuřecí řízky s nivou a ananasem zvládne každý

Kuřecí maso očistíte a naklepete jako při přípravě kuřecích řízků. Snažte se udělat co největší kousky masa, do kterých budete plnit nivu a ananas. Pořádně naklepané řízky nasolte a opepřete. Nivu si nakrájíte na malinké kostičky a můžete začít s plněním.

Jelikož každý sýr může při smažení vytéct, tak je důležité celou kapsu pořádně zabalit. Do prostřední části řízků si dáte kousek ananasu a kostičky sýru tak, aby šel celý řízek zabalit do kapsičky.

Zabalenou kapsu obalíte ve strouhance a pustíte se do smažení

Takto připravenou plněnou kuřecí kapsu obalíte ve strouhance. Aby vám sýr nevytekl, tak je dobré stejně jako při obalování smaženého sýra vše obalit dvakrát. Jakmile tedy budete mít plněné kuřecí řízky obalené, tak je ještě jednou obalíte ve vajíčku a strouhance.

K tomuto jídlu můžete jako přílohu zvolit brambory na všechny způsoby. Výborná je i kombinace například se sýrovou nebo pepřovou omáčkou, kterou jemně pokapete bramborovou přílohu.

Pokud nemáte rádi jídlo obalené ve strouhance, můžete takto naplněnou kapsu připravit i na přírodní způsob.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz