Vychytávky s použitím jednoduchých věcí, které máte doma

Vychytávky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pojďme se podívat na vychytávky, díky kterým bude úklid jednodušší! Přece musí existovat nějaké vychytávky, které Vám práci ulehčí. A my Vám nejoblíbenější vychytávky shrneme v tomto článku.

Obyčejný citron patří mezi vychytávky při úklidu

Věděli jste, že citronem lze vyčistit například vodní kámen? Můžete ho použít při odstranění usazenin na umyvadle. Nebo stačí plátky citronové kůry povařit v rychlovarné konvici a bude zase jako nová.

Další vychytávky potěší milovníky černého čaje. Pokud rádi pijete černý čaj, určitě víte, že černý čaj dokáže udělat z Vašeho oblíbeného hrnečku ošklivý hrnek se skvrnami. K citronu přidejte sůl a snadno tyto skvrny vyčistíte.

A co když Vám dojde čistič na okna? Opět velmi dobře poslouží citron. Smíchejte půl litru vody a 4 lžíce citronové šťávy a máte hotový přírodní čistič na skla a zrcadla.

Zubní pasta jenom na zuby? Ne, patří také mezi užitečné vychytávky!

Už jste se někdy zaměřili na stav Vaší žehličky? Ta si také zaslouží Vaši péči. Na hadřík naneste zubní pastu a žehličku tím vyčistíte. Potom nezapomeňte vlhkým hadříkem očistit zbytky pasty a dalších nečistot.

Dalším problémem, se kterým může pomoci zubní pasta, je zamlžování brýlí. Skla brýlí namažte zubní pastou, poté je utřete a hotovo! Zubní pasta bude chránit Vaše brýle před zamlžováním.

Máte doma malého Picassa, který rád maluje? A co když si zrovna místo malířského plátna vybere zeď? Opět stačí zajít do koupelny pro zubní pastu a malůvky pomocí ní odstranit. Tyto vychytávky Vám zcela jistě ušetří peníze a čas za novou výmalbu.

A na závěr zázračný ocet

Klasické využití octa, který patří mezi snad nejznámější vychytávky, je například u odstraňování vodního kamene. Můžete ho použít v koupelně, u rychlovarné konvici nebo například pro pračku nebo myčku. Jak ale můžete ocet využít ještě více?

Ocet Vám například pomůže při úklidu po malířích. Stačí ho přidat do vody. Ocet ale umí i eliminovat bakterie a plísně. Můžete ho tedy použít například při vytírání, stačí přidat do vody trošku octa. Ocet není však vhodný pro podlahy, které obsahují vápenec.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz