Vybavení dílny: Musí být účelné i funkční. Co nesmí v dílně chybět?

vybavení do garáže nebo dílny
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vybavení do dílny nemusí být nutně přehnané, vždy musíte uvážit velikost prostorů, které budete pro potřeby domácího kutila vybavovat. Vybavení dílny musí být zejména účelné a funkční. Jaké vybavení do dílny zvolit a co nesmí v dílně chybět? Povíme si ale i to, co do dílny rozhodně nepatří.

Pokud máte dílnu v garáži, tak nezapomínejte i na dostatečně volný prostor kolem auta, aby mohl řidič minimálně pohodlně nastoupit a vystoupit z auta. I za autem by mělo zůstat minimálně 50 centimetrů místa pro pohodlné najíždění.

Jaké vybavení do dílny?

Nejnutnějším vybavením, které nesmí v dílně chybět, je určitě kompresor nebo minimálně manuální pumpička. Toto vybavení budete potřebovat pro pravidelnou kontrolu nahuštění kol u auta, motorky nebo jízdního kola. Správné nahuštění pneumatik zaručuje úspornou a pohodlnou jízdu.

Další nutné vybavení, které by měla každá dílna obsahovat, je kladivo, sada šroubováků, sada montovacích klíčů i olej ve spreji, který můžete použít například pro mazání řetězu na jízdním kole. Nezapomeňte si vše v dílně uspořádat tak, aby každé nářadí mělo své místo.

Co do dílny naopak rozhodně nepatří?

Mezi vybavení do dílny rozhodně nepatří dětský kočárek, který by mohl pohlcovat pachy z výparů z auta či kanystrů s pohonnými hmotami.

Dále by se v těchto prostorech nemělo skladovat jídlo a jiné potraviny. I když se jedná o ideálně zabalené potraviny, tak tyto prostory pro to nejsou rozhodně vhodné.

Pokud budete muset nutně skladovat hořlaviny, tak si na to vyhraďte jedno místo, kde bude vše pohromadě a ideálně uzamykatelné.

Další vybavení do dílny

Pokud máte ještě dostatek místa, tak si můžete do své dílny pořídit další nářadí. Můžete si koupit průmyslový vysavač, který se bude hodit i k údržbě automobilu.

Dále by se mohl hodit vysokotlaký čistič, který taktéž použijete při péči o svůj automobil, nebo stolní pilu, kde si budete v klidu a teple připravovat dřevo na zimu.

Pokud si chcete vše pěkně uspořádat, tak se podívejte na možnosti nosičů na zeď. Tyto nosiče jsou vhodné pro uložení jízdních kol, rakve na auto nebo například snowboardů a lyží.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz