Vánoční svícen ze skořice. Provoňte si domácnost vlastnoručním svícnem

vánoční svícen
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Máte rádi vánoční svícen na stole? A co takhle si vyrobit vlastní, který vaši domácnost ještě krásně provoní? Není nic jednoduššího. Zabere to trochu času, ale výsledek opravdu stojí za to. Investice navíc není velká a vydrží klidně i na další rok.

Vánoční svícen vyrobíte opravdu levně

Na vánoční svícen ze skořice budete potřebovat koupit celou skořici délky minimálně deseti centimetrů. Snažte se koupit skořici, která je zabalená v sáčku. Taková skořice totiž většinou dokáže nejvíce vonět, protože si v sáčku udrží dlouho svoje aroma.

Další věc, co budete potřebovat, je ozdobný provázek, který jednoduše seženete v každém papírnictví. Pak už jen potřebujete svíčky a materiál vhodný na podklad svícnu. Na podklad svícnu můžete použít téměř cokoliv tvrdého, co zabalíte do alobalu.

Jak vyrobit vánoční svícen ze skořice?

Jako první si tedy na vánoční svícen vyrobíte podložku. Můžete klidně použít i tvrdý papír, který kompletně zabalíte do pevného alobalu, který papír ochrání před případným vzplanutím od svíčky. Z papíru si tedy vyřežete kruh, který bude mít průměr zhruba 10 centimetrů.

Na připravený podklad budete pomocí tavné pistole lepit celou skořici ve svislé poloze a zalepíte s ní kompletně vnější okraj podkladu.

Budete tedy skořici lepit do kruhu. Jakmile budete mít hotovo, tak kolem dokola zavážete ozdobný provázek, který bude imitovat svázání skořice pomocí provázku.

Do svícnu umístěte malou svíčku

Do připraveného svícnu už stačí jen umístit čajová svíčka a zapálit. Díky teplu ze svíčky se bude příjemné aroma skořice krásně uvolňovat do celé domácnosti. Čím nižší svíčka bude, tím více tepla se bude opírat o stěny svícnu a tím více vůně dokážete ze skořice uvolnit.

Pokud chcete uvolnění vůně ze skořice ještě více podpořit, tak při lepení skořice nechávejte mezi jednotlivými kousky malé mezery, které zajistí přirozené proudění vzduchu a provonění celé domácnosti. Mimo lepší proudění vzduchu uvidíte také, jak svíčka uvnitř svícne pěkně plápolá.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz