Ukážeme vám, jak zabezpečit motorku před zloději

zabezpeceni motorky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Každý motorkář by měl zabezpečit motorku proti zlodějům, a to hlavně pokud mu motocykl parkuje převážně venku. Krádež motorky není pro zloděje nic těžkého. Je to dáno hlavně menším rozměrem a váhou motorky, takže se zlodějům krade a schovává daleko lépe než automobil.

Jakým způsobem zabezpečit motorku před krádeží?

Úplně na začátek by měl každý motocyklista pro parkování svého cenného stroje vybírat vhodné místo. Pokud musíte celoročně parkovat venku, tak vybírejte místa, která jsou nejvíce na očích. Naopak se vyvarujte místům, kde skoro nikdo nechodí, a není na ně vidět z okolních domů nebo bytů.

Nejlepším místem pro parkování motocyklu venku je tedy rušná hlavní ulice, kde si zloděj několikrát rozmyslí, zda motorku bude chtít ukrást nebo ne. Rušná ulice je tedy pro zloděje méně lákavá, než slepá ulice, kde chodí málo lidí.

Dalším způsobem, jak zabezpečit motorku před krádeží je zamykání řídítek. Tento zabezpečovací systém má v základní výbavě každá motorka. Zabráníte tak zloději, aby motorku odtlačil, protože by jezdil pořád dokola.

Zabezpečit motorku můžete i doplňkovou výbavou

Doplňková výbava k zabezpečení motorky může být kvalitní alarm, který se uchytí na kotoučovou přední brzdu motorky. Vždy když někam přijedete, tak uzamknete zámek řídítek a nasadíte alarm na kotoučovou brzdu.

Alarm funguje na otřes. Pokud tedy někdo přijde k vašemu stroji, a bude se s ním snažit manipulovat, alarm spustí opravdu hlasitou sirénu, která by měla zloděje odradit, protože na něj přitáhne velkou pozornost.

Alarm na přední kotoučovou brzdu není jen samotným alarmem, ale také zarážkou přední brzdy, která znemožní točení předního kola. Průměrně kvalitní alarm na přední kotoučovou brzdu motorky koupíte do tisíce korun.

Jak se ještě více pojistit před krádeží?

Pokud i přes všechen tento zabezpečovací systém budete chtít zabezpečit motorku ještě více, tak můžete přistoupit k cestě klasického řetězu, kterým uzamknete stroj k něčemu pevnému.

Jestli i přes to budete mýt o svůj stroj strach, tak můžete pořídit ještě gps sledovací zařízení, pomocí kterého se dá případně ukradený motocykl rychle dohledat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz