Údržba kočárku. Hlídejte pravidelně stav kočárku vašeho dítěte

údržba kočárku
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Častá a pravidelná údržba kočárku je velmi důležitá, aby vaše dítě jezdilo vždy bezpečně. Důležitá je však i proto, že předejdete zbytečným problémům při procházce s kočárkem. Každý kočárek je jiný, všechny však potřebují podobný servis. I když máte doma kočárek za několik desítek tisíc, tak jeho pravidelný servis a údržbu nepodceňujte.

Jaká údržba kočárku je opravdu důležitá?

Opravdu důležitá údržba kočárku se týká jeho podvozku a kol. Na kočárku pravidelně kontrolujte stav jeho kol. Pokud chcete mít bezúdržbová kola na kočárku, tak si při jeho výběru nevybírejte nafukovací kolečka, ale plná.

Nafukovací kolečka na kočárku zbytečně nepřefukujte. Na každém plášti, a to většinou i na kole, motorce nebo autě, najdete vždy maximální přípustné nahuštění pneumatik.

Pří jízdě v horším terénu, kde jsou například kameny, kořeny stromů a podobně, je lepší mít kola nahuštěna trochu méně, než například ve městě na chodníku. ´

Údržba kočárku není jen o dohuštění kol

I když údržba kočárku není jen o správném dohuštění kol kočárku, tak přece jenom kolům budeme věnovat ještě trochu pozornosti. U většiny kočárků jdou kola odejmout. Tyč, která vám bude trčet z vyjmutého kola, je dobré namazat vazelínou.

Jednou za čas vždy překontrolujte všechny nosné části kočárku, jestli nejsou někde narušené nebo naprasklé. Dále také vždy kontrolujte správné usazení korby kočárku, pokud máte kočárek nabízející více kombinací.

Péči věnujte také čistotě kočárku

Údržba kočárku by se měla také zaměřovat na jeho čistotu. Není zase tak důležité, jestli kočárek není z venkovní strany zalepený blátem. Důležitá jsou také místa, se kterým přijde vaše miminko do styku.

Naprostá většina kočárků nabízí možnost vyjmout vnitřní část kočárku, kterou potom můžete dle pokynů výrobce dát do pračky. Většinou se tyto části kočárků nesmějí dávat do sušičky.

Pokud máte na vnitřní nebo venkovní látkové straně kočárku flek, tak použijte prášek na praní na houbičce, pomocí kterého se flek za pomocí teplé vody snažte odstranit.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz