Tipy na štědrovečerní večeři: Připravte filé na několik způsobů

připravit filé
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Potřebujete připravit filé na štědrovečerní večeři? Některé děti například nemají rádi kapra, takže se musí k večeři připravit dva druhy jídla.

Pokud chcete připravit filé pro děti, tak můžete zvolit hned 3 nejrychlejší způsoby, pomocí kterých se nebudete na Štědrý den zbytečně okrádat o drahocenný čas s rodinou. Filé většinou koupíte zmražené z obchodu, tak nezapomeňte na jeho včasné vyjmutí z mrazáku.

Rychle můžete připravit filé v trojobalu

Připravit filé v trojobalu můžete jako klasický obalovaný řízek. Úplně stejně, jako to děláte u jiného masa v trojobalu, filé obalíte a budete smažit. Nezapomeňte filé pořádně nasolit.

U smažení filé si dávejte pozor na moc rozehřáty olej. Zatímco u řízku to moc nevadí, tak filé raději smažte na mírném ohni, dokud nebude trojobal dozlatova usmažený. Dávejte si pozor také na vysušení celého filé.

Další možností je připravit filé jako přírodní plátek

Kus koupeného filé si pořádně nasolíte a budete smažit na rozpáleném tuku. I v tomto případě platí, že se vyplatí smažit pozvolna na mírném ohni.

Těsně před koncem filé z obou stran zakápněte citronovou šťávou pro jeho lepší a jemnější chuť. Pokud potřebujete filé udržet teplé, tak je nejlepší si rozehřát troubu na nejmenší stupeň a filé mít v zavřeném pekáči nebo hrnci.

Pokud potřebujete uvařit dietně, tak vyzkoušejte vaření v páře

Jestliže potřebujete připravit filé pro někoho, kdo drží dietu nebo celkově chce jíst zdravě a dietně a nedělá mu dobře smažené, tak můžete vyzkoušet filé v páře.

Rozmrzlé kousky filé si nasolíte a potřete trochou česneku. Stroužky česneku potom můžete přidat i k masu vařenému v páře. Výhodou vaření tohoto pokrmu v páře je, že zůstane celou dobu pořádně šťavnaté.

Pokud máte rádi bylinky, tak můžete použít i bylinky, které filé nádherně provoní a dodají mu výborné chutě. V páře můžete stejně tak připravovat i jiné rybí maso, které potřebujete připravit dietně.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz