Originální dárek k narozeninám: Zkuste vyrobit vlastní pivní hru

pivni hra
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vymyslet dárek k narozeninám se někdy může zdát opravdu těžké. Zvláště pokud je to pro člověka, který co chce, tak si koupí. Takovému člověku neuděláte moc radosti obálkou s hotovostí, ale ani s dárkem, který si může běžně koupit. Navíc někdy ani třeba nevíte, jestli věc, kterou se rozhodnete koupit jako dárek, už daná osoba náhodou nemá doma. Proto můžete vyzkoušet vyrobit vlastní dárek, který není vůbec složitý.

Dárek k narozeninám, který si vyrobíte doma

Jednoduchý dárek, který si vyrobíte v klidu doma, může být pivní poznávací hra, která nemusí být dárkem jen pro zkušené pivaře.

Jedná se o hru, která dokáže udělat na oslavě mnoho zábavy. Budete k tomu potřebovat jen pár běžných kancelářských potřeb a pivo.

Princip hry je velice jednoduchý, každý hráč dostane ochutnávku deseti vzorků piva a bude k nim mít i svůj zapisovací arch, kde budou napsaná všechna piva.

Hráč má poté za úkol přiřadit správně čísla vzorků k pivům na papíře. Tedy poznat z ochutnávky, o jaké pivo se jedná.

Co budu potřebovat k výrobě dárku?

Ideální je pro tuto hru nakoupit plechovky. Plechovky totiž mají všechny stejný tvar a odbouráte tak možnost, že by některý z hráčů poznal pivo podle tvaru sklenice.

plechovky piva
plechovky piva

Nakoupíte si tedy 10 plechovek piva různých značek i objemu alkoholu. Dále budete potřebovat krabici, tmavou izolepu, obálku, kelímky a nálepky.

Ideální je dát jako záchrannou ruku do balíčku deseti piv jedno nealkoholické pivo a jedno ochucené pivo, aby si hráč nepřipadal jako úplný neznalec. I tak se stane, že někdo bezpečně nealkoholické pivo nepozná.

Jak vyrobit pivní dárek k narozeninám?

Každou z plechovek obalíte tmavou izolepou. Jde o to, aby nebylo okem poznat, o jaký druh piva se jedná. Na každé pivo potom přilepíte nálepku, kam napíšete číslo od 1 do 10.

Stejně tak si vyrobíte 8 sad kelímků (pro 8 hráčů), kde budete mít popsané kelímky od 1 do 10.

Dále musíte vytvořit pro každého hráče arch, kde budou fotky plechovek a k tomu napsané, o jaké pivo se jedná. Do těchto archů potom budou soutěžící dopisovat čísla ochutnávky. Do obálky poté dáte správné odpovědi.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz