Těstoviny s párkem do 30 minut: Vyzkoušejte tento rychlý oběd

těstoviny s párkem
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Někdy vám mohou těstoviny s párkem a vajíčkem doslova vytrhnout trn z paty, pokud zrovna nestíháte vařit. Tento oběd zvládnete udělat již do 30 minut. Stačí k tomu mít doma všechny potřebné suroviny a za půl hodiny budete sedět s rodinou u jídelního stolu.

Těstoviny s párkem a vajíčkem

Pro milovníky těstovin jsou těstoviny s párkem a vajíčkem ideální volbou k lehkému obědu. Na 4 porce budete potřebovat 500 g těstovin, 12 vajec a 400 g najemno nakrájených libových párků.

Pokud nemáte v lásce párky, tak je můžete klidně nahradit klobáskou nebo jinou uzeninou, jako je například uzené maso nebo na kostky nakrájená šunka.

Při vaření si nejvíce musíte pohlídat konzistenci vajec, která nakonec dokáže udělat krásně mazlavé těstoviny, které budou dobře klouzat do krku. Pokud vajíčka uděláte moc, tak z nich budou natrhané kousky mezi těstovinami, a těstoviny tak budou zbytečně suché.

Jak udělat těstoviny s vajíčkem a párkem?

Těstoviny vložíte přesně podle návodu výrobce do vroucí osolené vody, kde je budete vařit zhruba 20 minut. Během těchto 20 minut si nakrájíte párek nebo uzeninu na drobné kousky, které na pánvičce jemně osmahnete na tuku nebo oleji.

V dalším hrnci si připravíte 12 vajec, která si rozšleháte a zhruba po 10 minutách varu těstovin je začnete dělat na způsob míchaných vajec.

Po 20 minutách slijete vodu z těstovin a ještě do teplých těstovin vmícháte vajíčka v dostatečně tekuté konzistenci. Pro představu je sundáte z ohně asi o 2 minuty dříve, než budou míchaná vajíčka hotová.

Při přidávání vajec do těstovin je opravdu důležité těstoviny pořádně míchat. Pak už jen přidáte osmažený párek nebo uzeninu a znovu promícháte.

K těstovinám můžete zvolit jako přílohu jakoukoliv zeleninu

Těstoviny s párkem se výborně pojídají v kombinaci s jakoukoliv zeleninou, jako jsou například rajčata, okurky nebo kvašené zelí.

Pokud se vám nepovede chytnout vajíčka v té správné chvilce a budou už moc hotová, tak těstoviny budou díky tomu hodně suché. To můžete napravit pomocí olivového oleje, kdy do tohoto množství těstovin přidáte a zamícháte cca jednu polévkovou lžíci.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz