Sušička na prádlo ušetří mnoho času. Důležité je si vybrat tu správnou

susicka na pradlo
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

V poslední době se vedle pračky a myčky na nádobí objevuje v domácnostech i sušička na prádlo. Pokud zvažujete její koupi, je důležité vědět, jaké jsou její výhody a na co všechno si dát při výběru pozor.

Sušička na prádlo a její výhody

Sušička není záležitostí pár stovek korun, a proto věnujte velkou pozornost samotnému rozhodování, zda vůbec sušičku pořizovat.

Hlavní výhodou sušičky je úspora času. Pokud sušičku nemáte, musíte vyprané prádlo pověsit na sušák na prádlo, čekat, než uschne a potom jej vyžehlit. Pokud vám doma stojí sušička na prádlo, vyprané prádlo dáte pouze do ní a po skončení programu můžete dát oblečení rovnou do skříně.

Z toho plynoucí další výhodou je, že vám v bytě nebude zavazet rozměrný sušák na prádlo.

Sušičku oceníte také, pokud máte malé děti. Miminka a malé děti rychle rostou a často se ušpiní. Pokud tedy máte sušičku, bude vám pro miminko stačit pořídit méně oblečení, protože během několika hodin máte oblečení opět připravené pro další použití.

Jak vybrat správnou sušičku na prádlo?

Pokud jste již rozhodnutí, že sušičku budete pořizovat, v první řadě se rozmyslete, zda budete chtít pořídit sušičku ventilační či kondenzační. Ventilační sušička na prádlo je levnější a úspornější, nicméně bude potřeba stavebních úprav pro její fungování. Potřebujete u ní totiž zajistit odvod horkého vzduchu pomocí větrací trubice. Z tohoto důvodu se častěji kupuje sušička kondenzační.

U kondenzační sušičky se horký vzduch zkondenzuje na vodu a ukládá se do sběrné nádoby. Tu pak vylejete nebo můžete sušičku napojit hadicí na odpad. Při výběru se tedy primárně dívejte na to, jakým způsobem lze odvádět vodu ze sušičky.

Při výběru sušičky se také dívejte na objem prádla, který sušička na prádlo pojme. Typická čtyřčlenná rodina bude potřebovat sušičku pro objem prádla 8 až 9 kilogramů. Menší rodině stačí menší objem, větší rodina si bude muset vybrat sušičku pro alespoň 10 kilogramů prádla.

Pokud doma bojujete s nedostatkem místa, zkuste se také zajímat o možnost postavit sušičku na vaši pračku pomocí spojovacího dílu. Ne všechny pračky však toto umožňují, a proto se nejdříve podívejte doma i na typ své pračky.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz