Sprcha v úrovni podlahy. Vybudujte si moderní sprchový kout

sprcha v urovni podlahy
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Při budování sprchy v úrovni podlahy musíte vždy popřemýšlet o dnu sprchového koutu. Celkově je sprcha v této úrovni velice pohodlná, protože nemusíte překračovat schodek sprchové vaničky, a to oceníte nejvíce na stáří. Lidé však volí sprchu v úrovni podlahy často i kvůli jejímu modernímu a prostornému vzhledu. Jak ji vybudovat svépomocí?

Sprcha v úrovni podlahy může mít dvoje řešení

Sprchu v úrovni podlahy může udělat pomocí vydlážděné nakloněné roviny, kde bude v nejnižším místě odtokový kanálek směřující do odpadu. Před přípravou sprchového koutu musíte vzít v úvahu výšku podlahy v koupelně.

V místě sprchového koutu musíte začít na nejvyšším bodě, při vstupu do sprchy, a přizpůsobit podlahu do mírného spádu ke kanálku. Vždy udělejte alespoň minimální spád 1 centimetr na metr.

Při přípravě podkladu myslete také na výšku dlaždic, které budou tvořit dno sprchového koutu. Vybírejte vždy dlaždice, které nebudou při namočení klouzat. Rozhodně nesmíte podceňovat spáry, které musí být dokonale zalepené, aby se voda neměla šanci dostávat pod dlaždice.

Jaká je druhá možnost?

Jestliže se vám zdá varianta dláždění dna sprchového koutu moc složitá a nereálná, tak tu existuje i jiná varianta. Druhou variantou je pořízení extra ploché sprchové vaničky, která se uloží do úrovně podlahy.

Tato varianta je pro montáž daleko jednodušší a navíc odbouráte nutnost spár v podlaze, které se špatně čistí. V případě zvolení této varianty postačí přizpůsobit vyvedení odpadu k vaničce sprchového koutu.

Sprchovou vaničku následně položíte do úrovně podlahy a máte hotovo. U této i předešlé varianty vždy zvolte co nejvíce podlouhlý odtokový kanálek.

Rady na závěr pro montáž svépomocí

Při lepení dlaždic vždy používejte speciální lepidlo a používejte klínky vymezující stejné spáry. Spárování dlaždic zvládnete pomocí vytlačovací pistole a dokonale je zahladíte namočeným prstem.

Při montáži odpadového potrubí vedeného ke sprchovému koutu vždy zvolte co největší průměr. Postupem času a let dochází k zanášení odpadu, takže čím větší potrubí, tím je to lepší z hlediska průchodnosti.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz