Sportování pomáha jak fyzickému zdraví, tak i tomu psychickému

sportování
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Sportování je pro hodně lidí něco, co prostě potřebuje ke svému životu. Jednak tím dělají něco pro své zdraví fyzické, ale i psychické. Říká se ve zdravém těle, zdravý duch. Sport patří mezi jednu z nejefektivnějších činností, jak trávit volný čas. Někdo dělá tenis, jiný plave, další běhá, hraje badminton nebo golf. Pro děti však častokrát tyto sporty snad s výjimkou tenisu nejsou zrovna to, co by chtěly. Dívky kupříkladu mají rády balet, protože chtějí být takové ty princezny, v pozdějším věku se z baletu přechází na mažoretky. Kluci a sport, tam je to snadnější, ale zase dlouhé. Vede obvykle fotbal a hokej, ale existují chlapci, kteří by do těchto sportů nešli ani kdyby je mučili.

Sportování a zápal pro věc

Sportování rodiče dopřávají hlavně klukům. Obvykle s velikou nelibostí nesou tatínci to, že jejich syn odmítá hrát fotbal a hokej. Co si budeme dámy namlouvat – muži jsou přilepení u každého fotbalového a hokejového zápasu a něžné pohlaví to nikdy nemůže pochopit, jelikož k tomu nemá vztah. Není třeba házet flintu do žita, jelikož existují další sporty – bojové.

Sportování je vhodné především pro chlapce. Kluci se tak aspoň vybijí na tréninku a doma budou v klidu. Nejvhodnějším se jeví karate. Pozor – to je bojové umění, ne bojový sport. Je to opravdu vysoce oblíbená sportovní aktivita, například díky různým asijským filmům, ve kterých vystupuje Jackie Chan.

Karate a všeobecně bojová umění dokážou člověku uklidnit mysl

Sportování v řádu bojových umění vyznává mimo jiné i Jackie Chan – velká to hvězda bojového umění a podle mnohých ten nejlepší, ne nadarmo je to mistr bojových umění. Dítě se naučí karate, ale mimo toho se zlepší i jiné dovednosti – pozornost, soustředění, zbystří se zrak, předvídavost, myšlení. O tomhle všem a ještě mnohém dalším je karate. Čínští herci by mohli vyprávět.

Sportování je ve smyslu bojových umění v Asii prvořadé. Herci, tak ti jsou ze 100 procent právě držiteli černého pásu v karate a také mistři bojových umění. Zjednodušeně řečeno – kdyby chtěli, jedním úderem by dokázali zabít. Ale to nikdy neudělají, jelikož to není filozofie bojových umění.

I holky můžou chodit na karate

Sportování v podobě karate a dalších bojových sportů je nejenom pro kluky. To v žádném případě. I děvčata a není jich málo, ho umí. Například Cynthia Rothrock, americká herečka disponující černým pásem, čili na stejné úrovni jako Jackie Chan. Z té měli všichni herci – muži nahnáno, jelikož disponovala obrovskou sílou hlavně nohou.

Sportování , a to i v karate, je v myšlení zásadní záležitostí. Za těmito sporty není jen touha někomu pořádně naložit na frak, je nutné zapojit hlavu a mozek. Chvaty, které jsou prováděny se musí ovládat úplně dokonale, není absolutně vůbec možné je provádět na náhodu – to není v žádném případě filozofií karate.

 

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz