Skořice patří mezi blahodárné druhy koření, ale též i alergeny

skořice
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Skořice je zdraví prospěšná, to není žádné veliké tajemství. Lidé se dělí na tři skupiny – první jsou ti, co ji milují, druzí ji moc nemusí, ale snesou a třetí ji nesnáší úplně. Ovšem je to takový malý zázrak, jelikož brání vzniku kardiovaskulárních nemocí, zbavuje tělo cholesterolu a tím pádem se snižuje i riziko infarktu. Kromě toho působí příznivě na trávení a dokonce i podporuje chuť k jídlu. Je zajímavé, že i ti, co ji opravdu rádi nemají, ji dokážou pozřít, když je zakomponovaná v jablkovém závinu, lidově štrůdlu. Toto koření se však dokonce používá i při hubnutí, a ne málo.

Skořice neboli kdo chce zhubnout, stačí k tomu nápoj

Skořice je pro ty, kdo ji můžou bez problémů velmi vhodným v uvozovkách nástrojem k hubnutí. Nyní je čas si říct, jak připravit lahodný nápoj nejen k hubnutí, ale kromě toho skořice, jenž je v něm obsažená, má navíc i protizánětlivé účinky a zbaví člověka i toxických látek.

Skořice je k tomu zapotřebí 1 čajová lžička, dále 1 hrnek vařící vody (250ml), 1 čajovou lžičku medu a 1 plátek citronu. V tomto případě je nutné vše měřit. Proč, k tomu přejdeme později. Nyní přejdeme k přípravě. Nemusí se nikdo bát, je to snadné. Takže kudy na to.

Toto koření hraje hlavní roli

Skořice se nejprve zalije horkou vodou a nechá vyluhovat 20 minut. Dále se přidá do nápoje plátek citronu a lžička medu. Následně se nechá odstát v lednici přibližně 30 minut. Tento nápoj by se měl pít 3 krát denně, konkrétně 1 pohár půl hodiny před jídlem po dobu dvou týdnů. Aby bylo dosaženo maximálního účinku, měli byste omezit konzumaci sacharidů.

Skořice v tomto nápoji způsobí mimo jiné, že do dvou týdnů by se měl člověk cítit úžasně, bude mít pocit lehkosti a také bude i plný energie. To je tak všechno k samotnému nápoji, ovšem ani zdaleka to nemusí být tak zalité sluncem, jak to na první pohled vypadá.

Alergici na pozoru

Skořice je sice blahodárné koření, ale zároveň vůbec ten nejsilnější alergen mezi kořeními a ochucovadly. Mezi mírnější projevy takové alergie může patřit například kopřivka, mezi vážné astma a další. Ten, kdo je alergický na skořici, bude s největší pravděpodobností alergický i na bobkový list. Skořice je ten typ, a to bohužel, že se nedá s pravděpodobností určit, kdy, jak a komu se vyvine alergická reakce.

 

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz