Rychlé a zdravé hubnutí bez běhaní. Poradíme vám, jak si správně upravit jídelníček

zdravé hubnutí
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Myslíte si, že zdravé hubnutí je dřina? Nemusí to být vždy pravda, jde to i bez běhání a posilovny. Není tedy vůbec potřeba vyhazovat tisíce korun za výživové poradce nebo za permanentky do posiloven.

Jednoduché zdravé hubnutí

Zdravé hubnutí se dá podniknout i bez úmorného trápení se hladem, různých diet a mořením se v posilovnách. Zkuste hubnout pomocí jednoduché úpravy jídelníčku. Základ pro zdravé hubnutí je dodržování intervalu mezi jídlem.

Pro tělo by mělo být normální přijímat potravu pro správné hubnutí jednou za 3 hodiny. Po tom co ráno vstanete, nasnídejte se do 1 hodiny. Myslete na zdravou a výživnou snídani. Po snídani si dejte menší svačinku po 3 hodinách.

Po svačince následuje hlavní jídlo ve stejném intervalu, potom zase svačinka a jako poslední jídlo si dáte večeři. Pokuste se co nejvíce vypustit sladkosti, a tučné jídlo. Pokud často pijete slazené sycené nápoje, tak se pokuste je co nejvíce omezit.

Co mohu jíst při zdravém hubnutí?

Nemusíte se výrazně omezovat, základní suroviny, které poslouží pro zdravé hubnutí, jsou zelenina jako okurky, paprika, rajčata, kedlubna, zelí. Při svačince si můžete dopřát i sladší ovoce jako jsou třeba pomeranče nebo jablka. Ty jsou ale vhodná jen pro svačinu po snídani.

Při hubnutí se nemusíte omezovat ani v příjmu masa. Normálně si můžete nadále připravovat vynikající steaky z kuřecího, vepřového nebo hovězího. Jen se co nejvíce vyhněte smaženému jídlu. Pro přípravu steaků se nejvíce hodí bezkontaktní gril, kde můžete maso připravovat bez tuku.

Jako přílohy se nejvíce pro zdravé hubnutí hodí rýže, brambory a semolinové těstoviny. Pokud si rádi dopřejete šunku a sýr, tak to vůbec nevadí. Při výběru kteréhokoliv salámu vybírejte ten, který má co největší procento masa. Ideálně by například šunka měla mít minimálně 90 % masa. Pří výběru sýru se snažte vybírat odtučněné varianty do 30 % tuku.

Tipy na zdravá jídla při hubnutí

Pojďme se podívat na příklady jídel pro zdravé hubnutí. Můžeme si vymodelovat jeden ideální den pro hubnutí. Ráno si připravte tousty z kvalitní šunky s obsahem masa od 90% a sýrem s obsahem tuku do 30%. Jako svačinku si připravte dvě kiwi a jogurt.

Jako hlavní jídlo si můžete připravit 120 g kuřecího prsního řízku na bezkontaktním grilu se zhruba 80 g vařené rýže. K tomuto jídlu se nejvíce hodí natrhaný ledový salát a kousky česneku.

Druhá svačina mezi hlavním jídlem a večeří pro správné hubnutí může být grahamový rohlík s taveným sýrem. A jako poslední jídlo pro zdravé hubnutí si připravte vepřové maso cca 100 g s 300 g brambor a 200 g fazolových lusků.

Pokud budete dodržovat interval 3 hodin mezi jídlem, omezíte sladké nápoje a budete dodržovat pitný režim, tak už během prvních pár týdnů uvidíte na své váze pozitivní výsledky.

Podívejte na naše další rady a tipy.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz