Při vakuování masa dělají lidé chyby. Jak sáček správně zatavit?

vakuovacka
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Správně zavakuovat naložené maso je velice důležité. Ať už budete vakuovat maso na uzení, nebo naložené maso na nedělní oběd, tak je vždy důležité, aby byl sáček správně zatavený a vzduch neměl možnost se do sáčku dostat. Pokud už se vám několikrát stalo, že se do místa sváru dostala vlhkost nebo voda z masa, tak se vám nejspíš sáček nepodařilo zatavit.

Primárně je důležitý výběr sáčků

Zavakuovat naložené maso musíte do sáčků, které jsou určené pro sváření a vakuování. Takto naložené maso potom v ledničce zabere daleko méně místa, než když budete maso nakládat do kuchyňské nádoby.

Důležité je zvolit správně velký sáček. Pokud se budeme bavit o kusu masa, které budete nakládat například na uzení, tak si ho položte na desku, kde maso celé rozprostřete.

Fólie, do které budete maso vakuovat, by měla být z každé z bočních stran minimálně o 5 – 8 cm delší a vrchní strana by měla být delší cca o 15 cm.

Jak zavakuovat naložené maso správně?

Pokud potřebujete zavakuovat naložené maso, tak je ideální dělat to postupně. To znamená kus masa, který budete nakládat a vakuovat, naložit a ihned zavakuovat. Potom se teprve pustit do dalšího kusu masa.

Dělá se to z toho důvodu, že při nasolení maso okamžitě začne pouštět vodu a vám se potom nemusí dařit maso správně zavakuovat, protože při odsávání vzduchu bude vakuovací přístroj tahat i vodu, která by se mohla dostat do místa sváru.

Co dělat, když se sáček znovu naplní vzduchem?

Pokud se vám sáček po zavakuování znovu naplní vzduchem, tak to znamená, že je někde v místě svárů díra. Touto dírou vzduch proniká zpět do sáčku. Tento sáček budete muset rozbalit a zavakuovat znovu, jinak by se mohlo maso začít kazit.

Při přípravě sáčku na vakuování si ohrňte vrchní okraj sáčku, aby nedošlo k jeho znečištění v místě, kde se má sáček svařovat. Tam musí být sáček dokonalé čistý.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz