Přemýšlíte o koupi kvalitního zahradního grilu? Poradíme vám, jaký vybrat

zahradního grilu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

U výběru zahradního grilu máte na výběr z několika možností. Každý má rád grilované maso nebo zeleninu na různé způsoby, a každý gril také jinak griluje.

Jak na správný výběr zahradního grilu?

Pokud přemýšlíte o výběru zahradního grilu, tak určitě zapátrejte ve své paměti, jaký způsob grilování máte nejraději. Opravdu věřte, že maso připravené na plynovém grilu je jiné, než když si připravíte maso na dřevěném uhlí.

Při výběru možnosti zahradního grilu na dřevěné uhlí, máte možnost výběru kompaktního grilu, který může rovnou sloužit jako udírna. Většinou se prodává s kompletním vybavením. Výhodou grilu na dřevěné uhlí je, že pokud dojde palivo, tedy dřevěné uhlí, tak můžete improvizovat, a vyrobit si vlastní dřevěné uhlí v pohodlí domova.

Výhodou zahradních grilů na plyn je jejich připravenost. Pokud se rozhodnete pro rychlou večeři na plynovém grilu, můžete ho mít roztopený během pár minut. To u grilu na dřevěné uhlí musíte čekat minimálně půl hodiny, než se dostatečně rozehřeje.

Umístění zahradního grilu

Při umístění zahradního grilu vždy myslete na to, co budete k pohodlnému grilování potřebovat. Pokud máte možnost umístění grilu v blízkosti vody, máte velkou výhodu. Při grilování si totiž potřebujete často omývat zeleninu, maso a nakonec i ruce.

Je pravdou, že zahradní gril průměrně využijete tak 10 krát do roka. Pokud bojujete na své zahrádce s místem, tak ideální volbou je gril, který vyjíždí ze země. Gril si tak pohodlně vytáhnete jen v případě, když ho opravdu potřebujete.

Pokud po ukončení grilování uskladňujete gril uvnitř domu, tak určitě až po jeho úplném vychladnutí. Jestli vlastníte gril, který jde přiklopit, tak ho po dokončení grilování zaklopte. Tímto krokem bude mít rozpálený gril menší přístup vzduchu a dříve vyhasne.

Starosti a vychytávky každého grilu

Ať už jste majitelem plynového grilu nebo zahradního grilu na dřevěné uhlí, vždy myslete na dokonalou čistotu. Někdo tvrdí, že se z něj mastnota a jiné usazeniny z předchozího grilování vypálí, ale vždy je lepší po použití gril pořádně očistit.

Pokud máte problém dostat z grilu staré zaschlé kousky masa, tak vždy pomůže odnímatelnou část grilu, tedy rošt na nějakou dobu namočit pod vodu.

U každého zahradního grilu platí, že pokud chcete připravit luxusní maso, tak musíte gril dostatečně rozehřát. Jestli gril není vybaven teploměrem, tak jednoduše vyzkoušejte, zda můžete nad grilem udržet dlaň. Pokud ano, tak ještě přitopte! U grilování zeleniny je zase lepší menší teplota. Jako u hospodyněk, které se musí naučit péct se svou troubou, se musí i každý zahradní kuchař naučit ovládat svůj gril.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz