Poradíme vám, jak vyrobit domácí zmrzlinu

Jak vyrobit domácí zmrzlinu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Milujete zmrzlinu, ale nevíte, jak vyrobit domácí zmrzlinu? Poradíme vám, jak na to! Uvidíte, že Vaše děti si ji zamilují a nebudou chtít již žádnou jinou.

Jak udělat domácí zmrzlinu bez zmrzlinovače?

Pokud nemáte k dispozici zmrzlinovač, vystačíte si i bez něj. Jak vyrobit zmrzlinu, třeba klasickou smetanovou vanilkovou zmrzlinu? Čtěte dále.

Budete potřebovat 200 g cukru moučky, 250 ml smetany ke šlehání, 45 ml mléka, vanilkový lusk, vanilkový cukr a 7 žloutků. Žloutky a oba cukry utřeme do pěny. Zvlášť dáme vařit smetanu s mlékem a se zrníčky z vanilkového lusku. Chvíli povaříme a potom nalijeme do pěny. Vše pak ještě vaříme a mícháme, dokud zmrzlina nezhoustne.

Zmrzlinu necháme vychládnout a můžeme přidat např. kousky čokolády či sušenek. Vše pak dáme do mrazáku a necháme pár hodin ztuhnout. Na ozdobení můžeme použít ovoce či šlehačku.

Nemáte chuť na smetanovou zmrzlinu? Vyzkoušejte ovocný sorbet!

Jak vyrobit zmrzlinu již víte. Co když ale Vaše děti nemají rády smetanové zmrzliny? Zkuste jim připravit ovocný sorbet s mátou.

Postup je opět jednoduchý. 100 g krupicového cukru smíchejte se 100 ml vroucí vody a povařte, dokud se cukr nerozpustí. Potom přidejte mátu dle chuti a nechte ji vyluhovat asi 15 minut, pak ji můžete vyhodit.

Ve zvláštní nádobě rozmixujte 500 g lesního ovoce, přidejte šťávu z 1 citronu a připravenou směs z máty. Vytvořenou směs pak dejte do mrazáku na 60 minut a sorbet je připraven k servírování.

Jak vyrobit zmrzlinu ve zmrzlinovači?

Největším problémem u domácí zmrzliny jsou krystalky zmrzlé vody. Jak vyrobit domácí zmrzlinu, abychom předešli tomuto problému? Pomůže nám zmrzlinovač. Ten díky míchání směsi zabraňuje tvorbě těchto krystalků.

Existuje mnoho druhů zmrzlinovačů a na jeho pořízení vám může stačit i několik set korun. Pokud jste milovníci zmrzliny, určitě se vám koupě tohoto pomocníka vyplatí. Jak vyrobit zmrzlinu pomocí zmrzlinovače? Postup se může lišit v závislosti na typu přístroje, proto je potřeba prostudovat pečlivě návod k použití.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz