Pískoviště svépomocí. Vyrobte dětem levné dětské pískoviště

detske piskoviste
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vyrobit dětské pískoviště svépomocí nestojí moc peněz ani času. Chce to jen základní znalosti práce se dřevem a běžné dílenské vybavení k jeho výrobě. Dětské pískoviště ocení nejen vaše děti ale také vy, protože budete mít od dětí chvilku klidu.

Jak vyrobit dětské pískoviště

K výrobě dětského pískoviště nepotřebujete nutně tvrdé dřevo, postačí například i staré desky nebo desky z rozebrané palety, čímž i výrazně ušetříte.

Návod na výrobu pískoviště

Ať už budete dětské pískoviště vyrábět z jakéhokoliv dřeva, tak je velice důležité ho důkladně očistit a obrousit. Důkladné obroušení je důležité z toho důvodu, aby nedošlo ke zranění vašich dětí.

Po důkladném očištění a obroušení dřeva ho nalakujte pomocí kvalitního laku na dřevo. Při výběru laku se snažte vybírat vodou ředitelné laky, které odolávají slunci i vodě. Nalakujte všechny dřevěné části, které chcete k výrobě dětského pískoviště použít.

Ze dřeva, které máte nachystané, vyrobte ohrádku, která bude držet písek pohromadě. Ideální výška dětského pískoviště je maximálně 50 centimetrů. Nedělejte zbytečně vyšší okraje pro pískoviště, aby mělo dítě samo šanci do a z pískoviště pohodlně vlézt a vylézt.

Tuto ohrádku můžete položit na travnatou nebo betonovou plochu. Travnatá plocha je lepší v tom, že pokud bude pršet, tak voda z písku bude přirozeně odtékat a vsakovat se do půdy pod pískovištěm. Při položení ohrádky na betonovou plochu bude zůstávat písek dlouho mokrý.

Jaký písek do dětského pískoviště?

Do dětského pískoviště se nejvíce hodí použít frakci 0/4, která je jednou z nejjemnějších frakcí. Zrna písku mají velikost maximálně do 4 mm, takže je písek velice vhodný na tvoření báboviček.

Při výrobě dětského pískoviště myslete hlavně na maximální bezpečnost dětí. Dobré je také myslet na pravidelné zakrývání pískoviště, aby byl písek uchráněn před nevyžádanou návštěvou venkovních koček, které ho mohou využívat jako svůj osobní záchod.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz