Pečené kuře s hořčicí: Vyzkoušejte uvařit rychlou dobrotu

pečené kuře s hořčicí
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Na oběd nebo pozdní večeři je pečené kuře s hořčicí ideální variantou, protože jeho příprava je rychlá a jednoduchá. Kuře na tento způsob můžete kombinovat s několika druhy příloh, jako je například rýže, brambory nebo těstoviny.

Maso na pečené kuře s hořčicí je potřeba si naložit

Pokud chcete mít pečené kuře s hořčicí opravdu dobré, tak je potřeba si maso dostatečně předem naložit. Můžete se rozhodnout, zda budete péct kuřecí prsní řízky nebo celé čtvrtky kuřete. Ať tak nebo tak, je potřeba celou část kuřete pomazat hořčicí.

Tento krok není špatné udělat klidně 8 hodin předem nebo klidně přes noc, pokud se chystáte dělat pečené kuře na oběd. Vždy pro přípravu kuřete používejte plnotučnou hořčici.

Kuře pečeme v zapékací míse

Porce kuřete nebo kousky kuřecích prsních řízků vyskládejte libovolně do zapékací mísy. Hořčici, ve které máte maso naložené, nechte na mase, nijak ji neotírejte. Dále si smíchejte hořčici, citronovou šťávu, máslo, cukr, papriku a sůl s pepřem.

Tuto směs pořádně promíchejte a nalijte na vyskládané maso do zapékací misky tak, aby bylo maso ideálně ponořené.

Troubu si nechte předehřát na 200 stupňů. Před vložením do trouby celou vrchní část posypte nastrouhaným sýrem a zavřete zapékací mísu.

Doba pečení je různá podle velikosti kousků masa

V předehřáté troubě na 200 stupňů zapékejte kuřecí maso na hořčici minimálně 40 minut. Vždy však berte v úvahu zkušenosti s vlastní troubou a velikostí masa. Lepší je si maso před vytažením z trouby zkontrolovat.

Jako přílohu můžete zvolit rýži, těstoviny nebo brambory. Pokud se nechcete dělat s přílohou zvlášť, můžete dát klidně brambory přímo do zapékací misky k masu, kde se zároveň udělají.

Brambory díky tomu získají velmi zvláštní jemnou chuť a budu ochucené hořčicí stejně jako maso. Při servírování můžete k polití přílohy použít vypečenou šťávu, která bude v kombinaci se sýrem a hořčicí tvořit dobrou omáčku.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz