Péče o kožené sedačky v autě: Jak o ně správně pečovat a nezničit je

kožená sedadla
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Kožené sedačky patří neodmyslitelně ke špičkové výbavě interiéru auta. Zatímco zahraniční vozy tuto výbavu znají už desítky let, tak ve vozech, které jezdí na našich silnicích, patří spíše k vyšší výbavě. Ale i tak je můžete vidět ve vozech z devadesátých let, které u nás stále jezdí. Pojďme si tedy položit důležitou otázku, jak pečovat o kožené sedačky?

Nevýhody kožených sedaček

Kožené sedačky nemusí být vždy nejlepší volbou. Pokud se rozhodujete pro kožený interiér auta, tak se rozhodně zamyslete i nad tím, jak se kožené sedačky chovají v létě a zimě. Platí staré známé pravidlo, že kůže v zimě studí a v létě se dokáže rozehřát do vysokých teplot.

Pokud si do svého interiéru zvolíte černá kožená sedadla a auto necháte stát v létě na přímém slunci, tak to není opravdu vůbec nic příjemného.

Stejně tak v zimě dokáže být kůže pěkně studená. Pokud si v zimě sednete na koženou nebo látkou sedačku, tak ucítíte velký rozdíl. Tuto nepříjemnost dokáže vyřešit elektrické vytápění sedaček, které dokáže kůži rychle prohřát. Proto nezapomínejte na tuto výbavu v případě koupě svého nového vozu.

Kožené autosedačky a jejich údržba

Velkou výhodu mají kožení autosedačky z hlediska čistoty. Pokud si nezvolíte bílou barvu kůže, která se může zbarvovat například jen od riflí, tak máte z hlediska údržby vyhráno. Sedadla stačí otřít mokrým hadříkem a jsou rázem jako nová.

Do kůže na sedadlech je potřeba čas od času vmasírovat krém, který udrží kůži pružnou. Možná si už někdo z vás všiml auta, které má úplně rozpraskanou kůži na sedadlech. Právě to se stane v případě špatné péče o kůži na sedadlech.

Jak pečovat o kožené sedačky v autě?

Správná péče o kožené sedačky v autě spočívá v tom, že je prvně zbavíte prachu například pomocí vysavače nebo navlhčeného hadříku. Klidně můžete použít i vlhčené ubrousky. Následně použijete speciální krém na kůži do automobilů, který budete postupně vtírat do sedadel.

Podle návodu výrobce krém necháte nějakou dobu zaschnout a potom setřete pomocí suchého hadříku. Tím setřete zbytky špatně rozetřeného krému, který by mohl zamastit oblečení. Nepoužívejte jiné saponáty na kůži, které ji můžou zbytečně vysoušet.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz