Oprava nabouraného auta: Podívejte, kdy se to vyplatí a kdy nevyplatí

nabourane auto
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Oprava nabouraného auta má někdy smysl, někdy je naopak taková oprava vyloženě ekonomickým nesmyslem. Pokud se rozhodujete, zda budete investovat do opravy vašeho nabouraného vozu, tak si to předem pořádně rozmyslete a srovnejte si plusy a minusy, kdy se taková oprava vyplatí a kdy nevyplatí. Do opravy musíte započítat nejen cenu opravy, ale také hodnotu celého vraku.

Kdy se vyplatí oprava nabouraného auta?

Opravit nabourané auto se vyplatí v případě, že cena oprav nebude převyšovat hodnotu celého automobilu nebo hodnotu podobného automobilu v bazaru.

Oprava nabouraného auta se vyplatí i v případě, pokud by cena opravy převyšovala cenu vozu, ale jedná se zároveň o automobil, který máte ve vlastnictví jako první majitel a auto má najeto velice málo kilometrů

Vždy musíte zvážit i cenu, jakou má vrak auta nebo nabourané auto. Existují společnosti, které nabouraná auta nebo vraky nabouraných aut vykupují k dalšímu prodeji nebo rozebírání na náhradní díly.

Jak zlikvidovat vrak auta?

Jestliže se rozhodnete auto neopravovat a prodat nebo zlikvidovat ho ve stavu jakém je, tak máte možnost odvézt automobil na vrakoviště. Tam dostanete potvrzení o ekologické likvidaci, se kterým potom bude možné automobil odhlásit z evidence vozidel i povinného zákonného pojištění.

Další možností je prodej společnosti, která se zaměřuje na výkup vraků aut nebo vlastní rozprodej vozidla na náhradní díly. Vozidlo můžete i vy osobně vystavit na internet nebo jiné inzertní místo, kde ho budete prodávat jako bourané auto.

Kdy se oprava nabouraného auta nevyplatí?

Určitě se vám nevyplatí oprava totálního vraku nebo oprava auta, které má zdeformované nosné části vozu. Pokud například auto dostalo náraz na některý ze sloupků, tak se většinou oprava auta nevyplatí ani skrz jeho další bezpečnost.

Pokud jste schopni prodat auto za cenu, kterou dáte do jeho opravování, tak se vždy vyplatí více auto prodat. Peníze odložené na opravu potom můžete přidat k této ceně a pořídit si nové auto. Většinou se nevyplatí ani oprava automobilů starších 15 let.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz